7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

10 sierpnia 2016

Uciążliwi goście sąsiadów

7 dni
– Mamy dość. Codziennie tabuny mężczyzn. I chodzą – to w te, to nazad. Jakiś czas temu do naszego bloku wprowadziły się cztery panie. Nie wnikam, co robią, ale ich goście – przeważnie płci męskiej – bardzo uprzykrzają nam, „starym” mieszkańcom życie. Chyba nie wszyscy odwiedzający znają dokładny adres tych pań, bo mylą się i dzwonią po wszystkich lokatorach, niezależnie od pory dnia i nocy. Jeżdżą windą, za którą płacą mieszkańcy, za jej eksploatacje i prąd. Średnio płaciliśmy 30 tys. zł rocznie, teraz pewnie wyjdzie dużo więcej. Poza tym lokatorzy boją się z tymi panami wsiadać do windy – żali się lokator. 

– Ja jestem członkiem zarządu wspólnoty mieszkaniowej i mieszkańcy przychodzą do mnie na skargę, twierdząc, że ta sytuacja zakłóca ich spokój i porządek. Zgłosiliśmy sprawę do naszego administratora ZGM TBS, do dzielnicowego i na policję. Teoretycznie przyjmowanie dużej liczby gości nie jest przestępstwem, ale dla mieszkańców jest sporą uciążliwością, bo ci panowie/goście absorbują sobą, innych lokatorów. Najgorsza jest bezsilność i poczucie, że nic nie da się zrobić. Prosimy redakcję o pomoc. Może ktoś z Czytelników podpowie nam, jak powinniśmy rozwiązać nasz problem – opowiada jeden z mieszkańców.

W lipcu mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Popiełuszki wystosowali kolejne pismo do ZGM, które administrator przekierował do Komendy Miejskiej Policji. 

„Zwracamy się z prośbą o pilną interwencję w sprawie mieszkańców [adres do wiadomości redakcji] w Częstochowie. Od dwóch miesięcy do mieszkania przychodzi codziennie 
mnóstwo obcych osób w tym głównie mężczyzn, zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. 
Winda non – stop jest zajęta, dzwonienia po domofonach odbywają się bez względu na porę i do 
mieszkań sąsiednich. Pomimo upomnień współmieszkańców sytuacja nie polepsza się, a wręcz 
przeciwnie, dochodzi do scysji. 
Prośba nasza jest kolejną po dwóch wystosowanych już przez naszego Zarządcę tj. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS sp. z o.o., w wyniku których nie nastąpiła żadna poprawa, a interwencję Policji odnotowano jedną i to jeszcze w formie grzecznościowej.
Wnosimy zatem jak na wstępie, obawiając się o swoje życie i zdrowie.”

Niestety, mieszkańcy nie otrzymali jak dotąd żadnej odpowiedzi z żadnej instytucji.


Renata R. Kluczna

Komentarze (3)

12 sierpnia 2016

A kto jest dyrektorem TBS ZGM, czy nie jest to "ROZSĄDEK"? Tak sobie przyPOmniałam patrząc na POzostawione jeszcze reklamy wyborcze! /PO z dużych liter zamierzone/


11 sierpnia 2016

Napisać do komendanta policji drugie pismo i zebrać maksymalną liczbę podpisów z całego bloku.Tego na pewno nie zlekceważą.


10 sierpnia 2016

Sprawdzić kto jest właścicielem wspomnianego lokalu,następnie napisać do Urzędu Skarbowego informacje o wynajmowaniu mieszkania w celach zarobkowych.W ten sposób zlikwidowałam burdel w mojej Wspólnocie.Na TBS ZGM raczej nie liczcie,oni tylko biorą pieniądze za administrowanie i na tym ich rola się kończy.Życzę powodzenia.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama