7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

10 sierpnia 2016

Kalendarz imienin - do 24. sierpnia

7 dni
Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od "7 dni".
11.VIII.
– Ligii, Zuzanny
12.VIII. – Lecha, Euzebii
13.VIII. – Diany, Hipolita
14.VIII. – Alfreda, Maksymiliana
15.VIII. – Marii, Napoleona
16.VIII. – Joachima, Rocha
17.VIII. – Jacka, Anity
18.VIII. – Heleny, Bronisława
19.VIII. – Jana, Bolesława
20.VIII. – Bernarda, Samuela
21.VIII. – Kazimiery, Franciszki
22.VIII. – Cezarego, Zygfryda
23.VIII. – Apolinarego, Filipa
24.VIII. – Bartłomieja, Jerzego

Zuzanna - pochodzi od imienia Szoszannah, które wywodzi się od hebrajskiego słowa shoshano czyli lilia. W Polsce imię to występuje od XIII wieku. Zuzanna często szybciej działa, niż myśli. Potrafi błyskawicznie pokonać napotkane przeszkody i odnaleźć najprostszą drogę do obranego celu. Niezwykle szybko reaguje na problemy i zmiany. Nie cierpi rutyny i monotonii. Sprawia do tego wrażenie kłębka nerwów. Dość często przyjmuje groźną postawę. Jest jednak otwarta na innych i ma wielkie serce. To kobieta porywcza, impulsywna, ale i rozbrajająco miła. Szuka uznania i pochwał. Jeśli kocha, to całą sobą. 
Zdrobnienia: Zuza, Zuzanka, Zuzia, Zuzka. 
Znane imienniczki: Zuzanna Radecka – polska lekkoatletka, olimpijka, Zuzanna Szwed – polska łyżwiarka figurowa, Susanna Clarke – brytyjska pisarka, Suzanne Vega – amerykańska piosenkarka.

Jacek - to imię pochodzenia greckiego, od słowa hyakinthos (hiacynt). Jacek to ekstrawertyk, dla którego bardzo liczy się świat zewnętrzny. Jest szczęśliwy, gdy przebywa pośród ludzi, którym imponuje. Musi błyszczeć i wieść prym. Nie daje się przekonać do czyichś poglądów i pomysłów, przynajmniej nie od razu, gdyż po przemyśleniu argumentów nieraz w duchu się z nimi zgadza. Słowa pokory rzadko przechodzą mu przez gardło, a do błędów nigdy się nie przyznaje, za to porażki pobudzają go do zdwojenia wysiłków. To dobry towarzysz zabaw i rozmów, ale niezbyt dobry przyjaciel. Ma silną potrzebę miłości i ceni życie rodzinne. 
Zdrobnienia: Jacuś. 
Znani imiennicy: Jacek Cygan – autor tekstów, Jacek Fedorowicz – plastyk, satyryk, Jacek Kaczmarski – poeta, pieśniarz, Jacek Malczewski – malarz, Jacek Wójcicki – piosenkarz.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama