7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

27 lipca 2016

Kalendarz imienin - do 10. sierpnia

7 dni
Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od "7 dni".
28.VII.
– Wiktora, Marceli
29.VII. – Marty, Marii
30.VII. – Piotra, Julity
31.VII. – Ignacego, Emiliana
01.VIII. – Justyna, Piotra
02.VIII. –Kariny, Gustawa
03.VIII. – Lidii, Augusta
04.VIII. – Dominika, Jana
05.VIII. – Marii, Stanisławy
06.VIII. – Sławy, Stefana
07.VIII. – Kajetana, Doroty
08.VIII. – Cypriana, Dominika
09.VIII. – Romana, Edyty
10.VIII. – Bogdana, Borysa

Wiktor - pochodzi od łacińskiego słowa victor co oznacza: zwycięzca. Wiktor to niezwykle poukładany i dokładny mężczyzna, który sprawia wrażenie powolnego. Nie należy go jednak ponaglać, gdyż żyje swoim rytmem i lubi na spokojnie wszystko przemyśleć. Jest wbrew pozorom wyjątkowo przedsiębiorczy, błyskotliwy, staranny i chętnie angażuje się w pracę. Działanie stanowi sens jego istnienia. Wśród znajomych zawsze ma dobry humor, nikogo nie zadręcza narzekaniem, ale czasem lubi podokuczać. Nie bywa w tym złośliwy. Wrodzony urok sprawia, że Wiktor z łatwością zdobywa kobiece serca. Talent kulinarny dodatkowo mu w tym pomaga. 
Zdrobnienia: Wiktorcio, Wiktorciu, Wiktorek, Wiktoruś, Witek. 
Znani imiennicy: Wiktor Gomulicki – poeta okresu pozytywizmu, Wiktor Zborowski – aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, Wiktor Hugo – francuski pisarz, poeta, dramaturg.

Dorota - to imię pochodzenia greckiego, od słów doron (dar) i theos (bóg). Oznacza tą, która przyszła na świat jako dar boży. Dorotę wyróżnia wielkie opanowanie, pozwalające stawiać czoła trudnym sytuacjom. W niektórych okolicznościach staje się jednak agresywna. Posiada bowiem silny temperament. To typowa ekstrawertyczka – uzewnętrznia swe reakcje i łatwo przystosowuje się do otoczenia. Posiada wszechstronny umysł oraz liczne umiejętności, a realizację planów osiąga własną pracą. Jest pomysłowa, wygadana oraz sympatyczna. Niestety bywa również bardzo surowa. Jest dobrą partnerką. Kocha szaloną miłością, a jeśli zaufa swojej drugiej połówce – jest wierna po grób. 
Zdrobnienia: Dora, Dorcia, Dorka, Dorotka, Dosia, Dosieńka. 
Znane imienniczki: Dorota Idzi – pięcioboistka, Dorota Kamińska – aktorka, Dorota Pomykała – aktorka, Dorota Stalińska – aktorka.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama