7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

20 lipca 2016

WĘDKARZ: Muchowe Mistrzostwa Okręgu PZW Częstochowa

WĘDKARZ: Muchowe Mistrzostwa Okręgu PZW Częstochowa

7 dni
Tegorocznym organizatorem Muchowych Mistrzostw Okręgu z ramienia ZO PZW w Częstochowie został Jurajski Salmoklub Częstochowa. Dzięki uprzejmości Okręgu PZW w Bielsku Białej pierwsza tura mające wyłonić najlepszych muszkarzy naszego okręgu odbyła się na rzece Sole od mostu drogowego w Milówce do mostu drogowego w miejscowości Cięcina. 

Innowacją tej rangi zawodów, było przeprowadzenie drugiej tury zawodów na wodzie stojącej, konkretnie na łowisku wędkarskim „Żywiec Moszczanica”. W zawodach wystartowało dwudziestu pięciu seniorów i jeden junior. 

Po porannej odprawie i sprawnie przeprowadzonym losowaniu zawodnicy rozeszli się na stanowiska i sektory na rzece Sole, aby rywalizować w 3 godzinnej turze. Jeśli chodzi o wyniki, to przepiękna rzeka, jaką jest Soła ugościła częstochowskich muszkarzy, lipieniami i pstrągami potokowymi, które przez niski poziom wody w rzece oraz w ostrym słońcu były bardzo trudne do złowienia. Po 3 godzinach rywalizacji zawodnicy i sędziowie przenieśli się następnie na Łowisko „Żywiec Moszczanica”, by po regeneracji posiłkiem oraz krótkim odpoczynku zacząć łowić ryby łososiowate na wodzie stojącej. Tutaj muszakarze musieli wykazać się dużym kunsztem i taktyką tym bardziej, że co 30 minut następowało przejście o kilka stanowisk, w efekcie tego każdy z łowiących w czasie całej tury „obszedł staw dookoła”, łowiąc na różnych stanowiskach. 

Na wodzie stojącej najskuteczniej połowili Ci, którzy łowili na suchą muchę oraz na małe bardzo lekkie strimerki. 

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali sędziowie: Jacek Paszkiewicz i Florian Pluta. Impreza odbyła się bez żadnych przeszkód i została wzorcowo oceniona przez uczestników, sędziów i osoby towarzyszące. 

Nie do pokonania okazali się członkowie Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa, podtrzymując kolejny raz z rzędu prymat w Muchowych Mistrzostwach Okręgu, wygrywając klasyfikację indywidualną oraz drużynową. 

Jurajski Salmoklub Częstochowa serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom zawodów, sędziom a w szczególności Okręgowi PZW Bielsko Biała za udostępnienie miejsca na zawody oraz Andrzejowi Zawadzie gospodarzowi „Łowiska Moszczanica”.

Wyniki zawodów:
Seniorzy:

Michał Birkowski - JURAJSKI SALMOKLUB CZ-WA
Bartosz Magnuszewski - JURAJSKI SALMOKLUB CZ-WA EGO
Marek Kielan - PZW MYKANÓW FLY         

Drużynowo:
JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA TIGER TROUT (Kamil Radosz, Hubert Wawrowski i Łukasz Winiarski)
JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA EGO (Daniel Kasprzak, Bartosz Magnuszewski i Przemysław Będuch)
PZW MYKANÓW FLY (Marek Kielan, Jacek Chrząstek i Zenon Karwala)

Junior:
Dawid Witkowski - PZW MYKANÓW


Daniel Kasprzak

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama