7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

11 lipca 2016

Podziemny Salon Prasowy: czym są spółdzielnie mieszkaniowe?

7 dni
Mimo upałów, na ostatnim Podziemnym Salonie Prasowym „7 dni”, frekwencja okazała się nie najgorsza. Dominującym tematem były problemy członków spółdzielń mieszkaniowych z terenu Częstochowy. Z sali padło pytanie, czy możliwa jest likwidacja, teoretycznie tylko działających na zasadach spółdzielczych, reliktów minionej epoki. Od chwili przemian ustrojowych w naszym kraju, niektóre ugrupowania polityczne sygnalizowały wolę uporządkowania zasad działania spółdzielczości mieszkaniowej. Jak na razie nic z tego nie wyszło. 

Redakcja „7 dni” zobowiązała się przed uczestnikami spotkania, że sprawy spółdzielczości mieszkaniowej na stałe zagoszczą na naszych łamach.

Kolejnym tematem poruszanym podczas salonu była sprawa braku miejsc parkingowych w centrum miasta oraz nierespektowania przez kierowców zasad współżycia społecznego. Zdaniem naszych czytelników, kierowcy, nawet jeśli mają możliwość zaparkowania w miejscu dozwolonym, ale odpłatnym, wybierają niejednokrotnie postój np. na trawie, byleby poza płatną strefą.

Uczestnicy spotkania zwrócili także uwagę, że w niewielkim stopniu stosowane są represje wobec osób niszczących miejską zieleń.

Wszystkie sprawy zgłoszone przez naszych czytelników podczas Podziemnego Salonu Prasowego „7 dni” staną się tematami naszych publikacji.
Z uwagi na okres wakacyjny, redakcja „7 dni” do września zawiesza spotkania w Salonie Prasowym. O pierwszym terminie wrześniowym powiadomimy na naszych łamach.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama