7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

08 czerwca 2016

Wielkie porządki nad zbiornikami wodociągów

Wielkie porządki nad zbiornikami wodociągów

7 dni
Zbiorniki Częstochowskich Wodociągów„Zimny" i „Ciepły"  (40 hektarów lustra wody) to największe akwen na terenie Częstochowy. Głównym opiekunem tych zbiorników jest Koło PZW Okoń – Dospel. To właśnie z inicjatywy prezesa koła Dariusza Kapinosa na brzegach zbiorników przeprowadzono, jak co roku gruntowne porządki.  Jednak by ogarnąć tak duży teren trzeba sporej ekipy ludzi i nie wystarczą członkowie zarządu koła. 

W takiej sytuacji jak zwykle przyszły z pomocą zaprzyjaźnione szkoły częstochowskie. Czworo nauczycieli: Dorota Knap, Magdalena Cykowska, Małgorzata Lasota i Wojciech Ślęzański przyprowadziło najliczniejszą grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 26 im. T. Kościuszki, mieszczącej się na ulicy Rakowskiej 42. Dołączyły do nich, pod kierownictwem Iwony Cieślak i Katarzyny Orszulak dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jerzego Dudy – Gracza, z ulicy Kazimierza Przerwy Tetmajera 40 oraz młodzież z Gimnazjum nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, mieszczącego się na ulicy Zamenhofa 23, której opiekunką była Iwona Pala. 

Prawie setka uczniów i wędkarzy w ciągu niespełna godziny zapełniła kilkadziesiąt worków tym, co pozostawili po sobie wędkarze nad wodą. A mnie, jak co roku przeraża to, że dzieci muszą sprzątać wędkarskie śmieci, których nie potrafił ze sobą zabrać dorosły człowiek, który przyjechał odpocząć nad wodę. 

Tak duża akcja nie mogłaby się odbyć bez obecności funkcjonariuszy z Zespołu Konnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy nigdy nie odmawiają pomocy, gdy są potrzebni. W tym roku czuwali nad bezpieczeństwem młodzieży, sierżanci sztabowi: Grzegorz Wypchlak i Jarosław Wysmołek oraz st. posterunkowy Maciej Połcik. Towarzyszyły im oczywiście konie: Hamish i Blue Baker, z którymi można było sobie zrobić zdjęcie lub przez chwilę poczuć się jeźdźcem na ich grzbiecie. 

Nie zabrakło również ogniska i pieczenia kiełbasek. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe smycze, a grono pedagogiczne długopisy ufundowane przez Komisję Młodzieżową Okręgu Częstochowa. 
Okręg PZW w Częstochowie bardzo dziękuje: prezesowi i członkom koła Okoń – Dospel za przygotowanie całego przedsięwzięcia, szkołom podstawowym nr 26 i nr 32 oraz gimnazjum nr 7, za pracę włożoną w przywrócenie czystości brzegom zbiorników oraz Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie za udzieloną pomoc.


Tekst i zdjęcia: Robert Amborski

Komentarze (1)

09 czerwca 2016

Kapinos i spółka. Czy przesłali pozdrowienia dla szefa Dospelu - Myśliwca Seby - odpoczywającego w kryminale na Wyspach? Matyjaszczyk Krzysztof - odznaczony Medalem Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa w 2010 i 2012 roku. Sitwa częstochowska i podejrzane interesy nawet u wędkarzy z "rodziną". A co u działkowców?


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama