7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

31 maja 2016

VIII Marszobieg Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach

VIII Marszobieg Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach

7 dni
To już po raz ósmy ponad 100 osób spotkało się na „Przeprośnej Górce”, by wystartować w VIII Marszobiegu, który organizuje, co roku, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie. 

Do 10 km rywalizacji doliną Warty, ul. Srebrną i Złotą aż do szczytu Złotej Góry, gdzie była meta, stanęli zawodnicy z: OPP w Katowicach, SPPP w Częstochowie, SPPP w Bielsku – Białej, KWP w Katowicach, KMP w Katowicach, Mysłowicach, Częstochowie, Sosnowcu, Żorach, Bytomiu, Gliwicach, KPP w Kłobucku, Radomsku, Tarnowskich Górach, Straży Pożarnej i Miejskiej w Częstochowie oraz Zespołu Szkół Im. J. Kochanowskiego i K. Pułaskiego. Na mecie czekały na wszystkich upominki oraz wyśmienita grochówka z kuchni polowej. 

Nim ogłoszono wyniki zaproszeni goście, przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego w Częstochowie: Grzegorz Śliwiński – wiceprezes Okręgu i Robert Amborski – komendant Straży Rybackiej, przekazali na ręce Dariusza Kondasa – dowódcy SPPP w Częstochowie puchar. Puchar ten ufundowano w podziękowaniu za pomoc w działaniach na rzecz ochrony wód Okręgu PZW w Częstochowie. Wyróżniono również „Medalami za Zasługi w Rozwoju dla Wędkarstwa Okręgu Częstochowa” kolejnych już przedstawicieli SPPP w Częstochowie. 

Medale otrzymali: Konrad Kozioł, Grzegorz Kozioł, Mariusz Ligus, Robert Marędowski, Kamil Chwastek i Wojciech Poroś. Potem sami organizatorzy podziękowali: Józefowi Terleckiemu - szefowi firmy „Odlewnia Żeliwa J. Terlecki” w Gruszewni za pomoc oraz wsparcie przy organizacji marszobiegu; Czesławowi Wiznerowi najstarszemu uczestnikowi, Agnieszce Mordal – przedstawicielce Oddziału Policji Konnej KM w Częstochowie za pomoc w zabezpieczeniu trasy zawodów, wręczając im torty ufundowane przez cukiernię „Dorota”. 

Po części oficjalnej ogłoszono wyniki i wręczono: puchary, dyplomy i nagrody. 
Wręczali je: Joanna Świec-Rajca naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KW Policji w Katowicach, nadkom. Dariusz Kiedrzyn – pierwszy zastępca komendanta Policji w Częstochowie, mł. insp. Dariusz Kondas – dowódca SPPP w Częstochowie, podinsp. Mariusz Strzelecki – zastępca dowódcy SPPP w Częstochowie, Leonard Krawczyk i Janusz Krakowian – reprezentujący Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Piotr Juszczyk – wójt gminy Kłomnice, Grzegorz Śliwiński wiceprezes PZW w Częstochowie a także przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Katowicach i Stowarzyszenia IPA Częstochowa.

W kwalifikacji „Mundurowa - mężczyźni” zwyciężyli:
1. Łukasz Hildebrand – KMP Katowice
2. Paweł Cieślik – KMP Katowice
3. Wojciech Bożek - KMP Częstochowa

Najlepsze w kwalifikacji „Mundurowa – kobiety” to:
1. Agnieszka Jeż – Straż Miejska w Częstochowie
2. Monika Nawrat – KMP Katowice
3. Bożena Stolarska – KMP Katowice


Tekst i zdjęcia: RSA

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama