7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

26 kwietnia 2016

WĘDKARZ: SENSAS CHALLANGE 2016

7 dni
Przez dwa dni na zbiorniku „Zimnym” częstochowskich wodociągów odbywały się zawody wędkarskie „Sensas Challange”, w których wzięło udział aż 106 zawodniczek i zawodników. Od samego początku atmosfera była bardzo „gorąca”. Wszyscy uczestnicy w skupieniu po pierwszej „walce” z sennością zebrali się wokół organizatorów na odprawie. Odprawę poprowadził sędzia główny zawodów Andrzej Brędzel wraz z organizatorem Arkadiuszem Pawlakiem.

Kilka fachowych wskazówek, przedstawienie regulaminu, losowanie stanowisk i sektorów. Można było spokojnie rozejść się na miejsce, przygotowując sprzęt do kilkugodzinnej walki z pogodą, rywalami i rybami. Komisja sędziowska rozlokowała zawodników aż w sześciu sektorach. Wędkowanie trwało pełne 4 godziny. 
Wyniki, jak przystało na tak rybne i łowne miejsce, były godne mistrzów. Były duże okazy leszczy, karpi i płoci. Sprawne ważenie, błyskawiczne liczenie wyników i mamy mistrza. 

W pierwszym dniu najlepszymi okazali się: 

1. Hubert Michalczyk
2. Rafał Markiewicz
3. Rafał Furmańczyk
4. Tomasz Moskal
5. Grzegorz Tomżyński.
Niedziela również rozpoczęła się na sportowo. Tym razem na start dotarło 96 zawodniczek i zawodników z odległych zakątków naszego kraju. Pogoda niestety nie rozpieszczała od rana było mroźnie i deszczowo. Dzięki organizatorom, a w głównej mierze Arkowi Pawlakowi (sklep Art.-Fisch w Częstochowie) wszyscy od rana byli rozpieszczani ciepłą kawą, herbatą i przepysznym ciastem. Można było w spokoju przygotować się do tak prestiżowych zawodów wędkarskich Sensas Challange – druga odsłona. 
Jasna, czytelna, konkretna odprawa, losowanie i „bomba w górę”. I tym razem dopisywało startującym szczęście. Co chwilę któryś z uczestników holował sporych rozmiarów rybę. Jedni trafili z losowaniem i zanętom, innym startującym może zabrakło odrobinę szczęścia, ale każdy miał równe szanse i łatwo skóry nie oddał. Konkurencja była olbrzymia, poziom umiejętności zawodników na najwyższym krajowym poziomie. Na tych zawodach nie ma przypadkowych zawodników. Każdy startujący to wysokiej klasy specjalista. 

W niedzielnych zmaganiach najlepsi byli: 
1. Marcin Paletko
2. Wojciech Niewdana
3. Grzegorz Tomżyński
4. Maciej Tripper
5. Marcin Kieroń.
Oczywiście wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni cennymi upominkami rzeczowymi ufundowanymi przez firmę Sensas, której największym propagatorem jest Arkadiusz Pawlak i jego sklep Art Fisch w Częstochowie.


Tekst i zdjęcia: Sławomir Bednarek

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama