7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

20 kwietnia 2016

Kalendarz imienin - do 27. kwietnia

7 dni
Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od "7 dni".
21.IV
. – Anzelma, Bartosza
22.IV. – Łukasza, Kai
23.IV. - Wojciecha, Jerzego
24.IV. – Aleksego, Grzegorza
25.IV. – Marka, Jarosława
26.IV. – Klaudiusza, Marzeny
27.IV. – Zyty, Teofila

Bartosz - to polska, skrócona forma imienia Bartłomiej. Może także pochodzić od staropolskiego imienia Bartodziej lub słowa bartnik. Bartosz jest sumiennym, poważnym i odpowiedzialnym człowiekiem. Zawsze wie, co mówi i robi. Ceni sobie uporządkowany tryb życia i bardzo źle się czuje, gdy coś idzie nie po jego myśli. Potrafi być pedantem do szpiku kości. Raczej nie posiada dużego grona znajomych. To zdecydowanie typ domatora.
Popularne zdrobnienia: Bartek, Bartunio, Bartuń, Bartuś, Bart, Bartyś.
Znani imiennicy: Bartosz Opania – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, Bartosz Głowacki – kosynier w czasie insurekcji kościuszkowskiej spod Racławic,
Bartosz Heller – dziennikarz i komentator sportowy, Bartosz Kizierowski – polski pływak, olimpijczyk, mistrz Europy w pływaniu na 50 m stylem dowolnym

Zyta - to imię pochodzenia włoskiego, które zostało utworzone od słowa zita co oznacza: dziewczyna. Zyta, niczym tornado, zdecydowanie gna do przodu. Każdego wciągnie w wir pracy. Sama też daje z siebie wszystko. Jest przy tym roztropną, inteligentną i bardzo praktyczną kobietą. Została stworzona do akcji charytatywnych, niesienia pomocy i rozwiązywania problemów innych. Jest uparta i niezależna. Wierzy w idealną miłość i pragnie spełnienia w roli pani domu i matki.
Popularne zdrobnienia: Zycia, Zysia, Zyteczka, Zyteńka, Zytka, Zytunia, Zytusia.
Znane imienniczki: Zyta Gilowska – wicepremier i minister finansów, Zyta Oryszyn – pisarka, Zyta Parmeńska – ostatnia cesarzowa Austrii, Zyta Rudzka – pisarka.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama