7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

15 kwietnia 2016

Sukces częstochowianina w Rajdowych Mistrzostwach Europy Juniorów 2016

Sukces częstochowianina w Rajdowych Mistrzostwach Europy Juniorów 2016

7 dni
Częstochowianin Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (Kraków) jako drudzy Polacy w historii zwyciężyli w rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów. Załoga jadąca Oplem Adamem R2 pokonała rywali w Circuit of Ireland.

Pierwsza odsłona juniorskiej rywalizacji odbyła się w okolicach Belfastu. Na starcie Circuit of Ireland stanęło ponad 70 załóg, z czego osiem rywalizowało w Rajdowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Wśród nich byli Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur. Zawody zainaugurował odcinek kwalifikacyjny, na którym polska załoga zajęła 2. miejsce. Dzień później ruszyła właściwa rywalizacja.
Łukasz z Przemkiem zaatakowali już od pierwszych kilometrów, co przyniosło efekt w postaci wygrania odcinka specjalnego. Częstochowsko-krakowska para zostawiła za sobą dużo bardziej doświadczonych rywali. Pozostałe „oesy” potwierdziły znakomitą dyspozycję Pieniążka, który po pierwszym etapie zajmował 2. miejsce w klasyfikacji juniorów. Decydujące o wynikach okazały się jednak próby, na których Łukasz i Przemek unikali błędów jadąc przy okazji bardzo dobrym tempem. Taktyka okazała się właściwa i na ósmej próbie polska załoga wysunęła się na prowadzenie, którego nie oddała do samego końca. Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w Rajdowych Mistrzostwach Europy, w pokonanym polu zostali m.in. fabryczni kierowcy Opla. Dzięki triumfowi polska ekipa wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji zarówno juniorskiej, jak i ERC 3.
Kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów odbędzie się w czerwcu podczas Rajdu Azorów. Jednak wcześniej Łukasza Pieniążka i Przemysława Mazura czeka kolejne wyzwanie – debiut w JWRC (Rajdowych Mistrzostwach Świata Juniorów) w Rajdzie Portugalii.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama