7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

06 kwietnia 2016

Studenci znowu górą

7 dni
Jak przyznają sami studenci częstochowscy, na razie osiągnęli połowiczny sukces, bo wiele wydarzyło się w ostatnią środę. 

O akcji protestacyjnej, studentów Politechniki Częstochowskiej, zrobiło się głośno w całej Polsce za sprawą mediów. Na początku kwietnia zawiązał się Studencki Komitet Protestacyjny Politechniki Częstochowskiej, który zapowiedział akcje protestacyjne integrujące wszystkie środowiska studenckie uczelni. W jego w skład weszli: Niezależne Zrzeszenie Studentów PCz, Erassmus Student Network PCz oraz studenci niezrzeszeni. 
Komitet złożył na ręce rektor uczelni, Marii Nowickiej-Skowron, pismo z siedmioma postulatami, których realizacji domagają się studenci. Warunkiem koniecznym do jakichkolwiek negocjacji jest odsunięcie z władz uczelni prorektora Andrzeja Ruska. Tak było jeszcze wczoraj...

W środę na PCz było głośno i burzliwie. Zakończyło się nadzwyczajne posiedzenie Senatu, w którym uczestniczyło, prócz organizacji studenckich, kilkuset studentów. Rektor PCz podpisała wszystkie siedem postulatów. Na wniosek własny prorektor Rusek został zawieszony. Ponadto rektor PCz w trakcie posiedzenia przygotowała wniosek do wicepremiera Jarosława Gowina o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec propektora. 
- We wtorek w rozmowie z rektor Politechniki Częstochowskiej zwróciłem się o pilne przesłanie pełnej dokumentacji związanej procedurą wyborczą w ramach kolegium elektorów – mówi Piotr Müller, doradca Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. 
Ministerstwo także analizuje skargi w pozostałych obszarach działalności władz PCz. W najbliższym czasie zostaną podjęte decyzje o przeprowadzeniu kontroli.


red.

Komentarze (3)

07 kwietnia 2016

niby taka prawicowa a komunistów ze szkółki się nie pozbyła


06 kwietnia 2016

no to teraz muszą familyje zewrzeć pośladki w walce ze studentami bo ci są gotowi wprowadzić na PCZ praworządność. A to nie uchodzi.


06 kwietnia 2016

Szkoła wyższa na poziomie pańszczyźnianego folwarku - gdzie królują bezprawie i bezkarne sobiepanki walczące o "swoje". Do czego doprowadziły wieloletnie "rządy" pani Skowron - do zdrady idei uniwersytetu, do rozkwitu akademickiego lumpiarstwa i stworzenia karykatury szkoły wyższej. Wstyd na pół Polski i darmowa promocja Politechniki Częstochowskiej i miasta.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama