7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

29 marca 2016

Salon Prasowy: dlaczego brakuje w Częstochowie koszy na śmieci?

7 dni
Podziemny Salon Prasowy „7 dni” pomału się rozkręca. W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyli kolejni mieszkańcy Częstochowy, zgłaszając nowe problemy, którymi w najbliższym czasie zajmie się Tygodnik „7 dni”.

Podziemny Salon Prasowy „7 dni” jest miejscem, w którym mieszkańcy o różnych poglądach i z różnych środowisk, mogą porozmawiać o polityce, mieście i codziennych troskach. 
Podczas ostatniego Salonu, uczestnicy powrócili do tematu edukacji w częstochowskich placówkach oświaty. Sporo czasu zajęła dyskusja o potrzebie bądź nie, powstania Uniwersytetu Częstochowskiego. Zebrani zwrócili też uwagę na powszechnie stosowane wśród nauczycieli praktyki podsyłania sobie uczniów na korepetycje. 

Kolejną poruszaną kwestią była bezpodstawna - zdaniem mieszkańców - podwyżka cen za wodę i ścieki. Żywiołową dyskusję wzbudziła też sprawa gospodarki mieszkaniowej w naszym mieście, dotycząca współpracy Wspólnot Mieszkaniowych z miejską spółką ZGM. 

Do „Urny Problemów” trafiły sprawy: blokowania przez samochody jezdni w I i II Alei, brak koszy na śmieci przy ulicach Ogińskiego, Dunikowskiego i Słowackiego, brud i odchody zwierzęce na ulicach, szczególnie na obrzeżach miasta. Padło też pytanie: dlaczego miasto nie zrobi użytku z budynków poprzemysłowych i nie przekształci je w atrakcje turystyczne?

Ze względu na zbliżające się święta, kolejne spotkanie mieszkańców Częstochowy w Podziemnym Salonie Prasowym „7 dni” odbędzie się 11 kwietnia (poniedziałek) o godz.16 w klubie Tori przy ul. Raclawickiej 2. 
Zapraszamy!


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama