7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

29 stycznia 2016

Poseł Jaskóła pyta...

Poseł Jaskóła pyta...

7 dni
Poseł Tomasz Jaskóła (Kukiz`15) zwrócił się do zarządu Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Częstochowie z prośbą o udzielenie informacji publicznej w sprawie dwóch nowych pracowników zatrudnionych w spółce – Marka Balta i Łukasza Giżyńskiego.

W piśmie posła Tomasza Jaskóły czytamy:
„Wnoszę o:
1. Udostępnienie informacji publicznej w postaci treści umowy o pracę, a także wszystkich innych umów cywilnoprawnych zawieranych pomiędzy Częstochowskim Przedsiębiorstwem Komunalnym Sp. z o.o. w Sobuczynie, a:
a). Markiem Baltem
b). Łukaszem Giżyńskim
A w szczególności przekazanie wnioskodawcy:
- kopii ww. umów,
- faktur bądź rachunków dotyczących ww. osób za ich pracę/usługi wykonywane dla Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego za okres od 2.11.2015 r. do 20.01.2016 r.,
- wskazania zakresu obowiązków wyżej wymienionych osób.
Uzasadnienie
Jak wynika z informacji uzyskanych od mieszkańców Częstochowy, pracowników i Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, w ostatnim czasie CzPK zatrudniło dwóch nowych pracowników tj. Marka Balta i Łukasza Giżyńskiego. Fakt ten wzbudził niepokój informujących, albowiem ich zdaniem spółka w ostatnim czasie raczej ograniczała miejsca pracy, niż zatrudniała nowe osoby.
NSZZ „Solidarność” zwraca również uwagę, że zatrudnianie kolejnej osoby na wysokim stanowisku nie ma żadnego sensu, bo osób decyzyjnych w przedsiębiorstwie jest za dużo. Należy nadmienić, że w niedalekiej przeszłości na wniosek Zarządu Spółki podczas jednej z Rad Nadzorczych powołano trzeciego wiceprezesa, co według Zarządu miało już zaspokoić potrzeby Spółki. W CzPK działa również prokurent. Poza tym stanowisko doradcy nie widnieje w Zakładowym Układzie Zbiorowym, co zdaniem „Solidarności” jest złamaniem prawa. Dodatkowo Zarząd mając w Spółce trzech dyrektorów będzie doradzać się osoby – Marka Balta, która nigdy nie miała styczności z tak szerokimi zagadnieniami, jakimi jest gospodarka odpadami.
Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp z o.o. z siedzibą w Sobuczynie jest spółką, której 100% właścicielem jest Gmina Miasto Częstochowa. Tym samym, niniejszy wniosek mieści się w granicach wyznaczonych przez art. 4 ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Tomasz Jaskóła
Poseł na Sejm RP”.

Zarząd CzPK z prezesem Robertem Kalinowskim na czele będzie miał nie lada orzech do zgryzienia, bo co tu odpowiedzieć posłowi. Nie od dziś wiadomo, że wiedza i doświadczenie mają drugorzędne przy obsadzaniu ważnych stanowisk.


Renata R. Kluczna

Komentarze (8)

01 lutego 2016

wchodzę w to; Radny Krawczyk-agencja rolnictwa,żony radnych Nowakowskiego i Gawrońskiego -spółka śmieci,radna Iżynska -hala sportowa syn Raczka -spółka śmieciowa,szagier J. Marszałka - wodociągi , itd, itd, bo są jeszcze znajomi,kochanki, utrzymanki, trzeba napalmu i "dobrej zmiany"


01 lutego 2016

Sokołowski okazał sie zwyczajnym dupkiem-karierowiczem, który spotulniał, skulił ogon pod siebie i celebruje "bezradność" rajcując się byle czym. Siedzenie w radzie miasta obok pszenno-buraczanych Janusa i Gawrońskiego to kompromitacja.


01 lutego 2016

Proponuję wykonanie społecznego przeglądu etatyzacji spółek miejskich oraz Urzędu Miasta dokonanego przez koalicje PO-SLD-PiS, na dobry początek ; Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Częstochowie ; Balt Marek - b. poseł pracuje jako doradca Balt – ojciec posła Giżyński Łukasz – syn posła PiS - Szymona Sabat Bartłomiej , dyrektor– partyjny aparatczyk PO, znany z afery komputerowej - oczerniania koleżanek i kolegów partyjnych Sławiński Krzysztof,dyrektor - związany ze stowarzyszeniem "Wybierzmy Przyszłość, którego szefową jest siostra radnej Eweliny Balt i szwagierka posła Marka Balta MPK ; Danek Tomasz syn b. radnego SLD Janusza od ul Jarzynowej Balt - motorniczy Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "TBS"; Konieczny Paweł , prezes – działacz SLD, brat Wojciecha dyrektora Szpitali Miejskich działacza SLD Rozpondek Sebastian , dyrektor , syn posłanki PO Haliny Matyszczak Mirosław , do niedawna dyrektor , mąż p. Grażyny , która pełni funkcje Dyrektora Biura Poselskiego posła PiS Sz.Giżyńskiego zachęcam do udziału w społecznym przeglądzie etatyzacji .


01 lutego 2016

A co na to piewca kaczyzmu były felietonista 7 Dni pan Sokołowski ?


31 stycznia 2016

W spółkach gminy aż roi się od żon, mężów,dzieci i samych radnych i posłów z jawno-tajnej koalicji SLD-PO-PiS która faktycznie zawłaszczyła miasto a co najgorsze obsadziła stanowiska miernotami i nieudacznikami. Mądrzy i przedsiębiorczy ludzie radzą sobie sami ,gbury chamy a przy tym nieudacznicy są na eksponowanych stanowiskach w państwie Matyjaszczyka. Reasumując, pytanie Posła trochę śmieszy.


30 stycznia 2016

Brawo i gratulacje od Piotr Chmielowskiego


30 stycznia 2016

Zasadnym było by zapytać kiedy wzrosnąć ceny


29 stycznia 2016

A dlaczego nie zwrócili się z takim zapytaniem posłowie czy senatorowie PiS czy PO? ### Sitwa, bezczelna i bezkarna sitwa SLD-PO-PiS zawłaszczyła miasto.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama