7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

10 grudnia 2015

„Do Krzysztofa Matyjaszczyka o ustąpienie z funkcji Prezydenta Miasta Częstochowy”

7 dni
„Apeluję do Pana o złożenie rezygnacji z funkcji Prezydenta Miasta Częstochowy z dniem 31.12.2015 roku, jeśli faktycznym celem pańskiego politycznego działania jest troska o nasze miasto oraz o los jego mieszkańców i zahamowanie degradacji miasta poprzez dalsze jego wyludnianie się w ekspresowym tempie.

Pańska partia SLD (duchowy spadkobierca PZPR) utraciła w wyniku ostatnich wyborów parlamentarnych mandat zaufania Polaków, zaś pańska koalicja w Radzie Miasta SLD-PO utraciła już większość koalicyjną.

Pojawiła się obecnie szansa na zmianę sytuacji naszego miasta, z powodu możliwości odzyskania przez Częstochowę statusu miasta wojewódzkiego, wynikająca z deklaracji prezesa partii rządzącej Prawa i Sprawiedliwości Pana Jarosława Kaczyńskiego. Jednak pańskie „żądające” listy w tej sprawie wysłane na ręce Pani premier Rządu RP Beaty Szydło (dodam tu, że również napisane w obraźliwy sposób) zdecydowanie utrudniają realizację tego celu, który w konsekwentny i spójny sposób realizuje od 2001 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Utworzenia Województwa Częstochowskiego oraz ostatni wojewoda częstochowski i obecny poseł na Sejm PiS Szymon Giżyński. Pańskie pozorne działania są de facto szkodliwe sprawie przywrócenia województwa, gdyż do chwili napisania tego listu ignorował Pan wszelkie działania zmierzające do przywrócenia Częstochowie statusu miasta wojewódzkiego. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wybór nowego prezydenta Częstochowy, ale aby tak się stało najpierw ze swojej funkcji powinien ustąpić Pan!

Dlatego, jeśli nie kieruje się Pan tylko oportunizmem i konformizmem wobec siebie i swoich kolegów z SLD, apeluję o ustąpienie z urzędu Prezydenta miasta Częstochowy, w trosce o dobro mieszkańców, także tych, którzy już wyemigrowali, chcieliby powrócić do swojej małej Ojczyzny, a nie mają ku temu warunków ekonomicznych i również po to, by zaoszczędzić czasu i kosztów pańskiego referendum odwoławczego.

Janusz Sperka
wiceprzewodniczący Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju i Utworzenia Województwa Częstochowskiego”.


red.

Komentarze (2)

13 grudnia 2015

Pier...niętych nie sieją.


11 grudnia 2015

Januszowi Sperce chwała!!! od lat zdobi wszystkie rynny i mury w mieście swoimi ulotkami/plakatami wyborczymi. Teraz tworzy nowy pretekst do oglądania swojego wizerunku. A nie łatwiej wykupić kilka billboardów.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama