7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

09 grudnia 2015

Kto częstochowskim wicewojewodą?

Kto częstochowskim wicewojewodą?

7 dni
Wiadomo już kto został wojewodą śląskim, premier Beata Szydło na to stanowisko powołała Jarosława Wieczorka. Zagadką pozostaje kto zasiądzie w fotelu wicewojewody. Ziemia częstochowska chciałaby mieć swojego przedstawiciela w województwie. I tu sprawy się komplikują, bo mamy aż trzech kandydatów.

Po raz kolejny członkowie lokalnego PiS nie mówią jednym głosem. Europosłanka Jadwiga Wiśniewska foruje na wicewojewodę Mariusza Trepkę. Lider lokalnego PiS Szymon Giżyński ma dwóch kandydatów, Mariusza Chudzickiego i Tomasza Szwejkowskiego. Popierany przez Wiśniewską Trepka, jest dobrze znany mieszkańcom Myszkowa, ale niekoniecznie częstochowianom. Natomiast o kandydatach Giżyńskiego mało kto słyszał, nawet wśród szeregowych członków PiS.
Tak czy inaczej, któryś w wymienionych panów najprawdopodobniej zostanie nowym wicewojewoda śląskim. Oczywiście częstochowianie nalegają, by był to człowiek z Częstochowy.
Podobno rekomendacje częstochowskiego PiS-u nie będą miały aż takiego znaczenia, gdyż - jak podają w oficjalnym stanowisku liderzy PiS - ostateczna decyzja leży w gestii nowego wojewody.

Mariusz Chudzicki ma 46 lat. Ekonomista z Mykanowa, od 21 lat wykłada na Politechnice Częstochowskiej. Jest prezesem Oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Częstochowie i członkiem zarządu krajowego oraz rady programowej tej organizacji. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Startował w tegorocznych wyborach parlamentarnych z miejsca 10 na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu częstochowskim. Uzyskał 1.687 głosów – to jednak nie wystarczyło, by dostać się do Sejmu.

Mariusz Trepka
ma 48 lat, wykształcenie wyższe, magister inżynier, absolwent Politechniki Częstochowskiej i studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
Członek Prawa i Sprawiedliwości, Radny II, III, IV i V kadencji Rady Powiatu, pełnił funkcję Członka Zarządu i Wicestarosty Powiatu.

Tomasz Szwejkowski
ma 41 lat, absolwent Politechniki Częstochowskiej. Częstochowianin, żonaty, zastępca dyrektora ds. rynku rolnego w jednym z banków we Wrocławiu. Zawodowo od zawsze związany z bankowością. Wnuk zasłużonego w Częstochowie dyrektora huty Tomasza Szwejkowskiego. Popierany przez NSZZ „Solidarność”.


Renata R. Kluczna

Komentarze (2)

13 grudnia 2015

To jest właśnie kandydat pana Szymona dla którego kryterium wyboru jest takie ,że kogoś zna ileś lat i w jego ocenie jest zacny więc musi być odpowiedni. Żenujące ,ale wlaśnie taki kandydat ma wiernie wykonywać pomysły Szymka i tworzyć województwo bez opinii i zgody samorządów. Już to przerabialiśmy...


10 grudnia 2015

"od 21 lat wykłada na Politechnice Częstochowskiej. Jest prezesem Oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Częstochowie" żenujące ... Powtarzam jeszcze raz: w tym mieście PIS jest tylko chochołem i czas na zmiany skoro ludzie z takim doświadczeniem są brani pod uwagę. I o ile SLD jest ostatnim wynalazkiem na który zagłosuję, to jeżeli chodzi o zasoby ludzkie nie dorastacie im do pięt.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama