7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

25 listopada 2015

PiS zawiesza członkostwo radnej Stefańskiej, ta również śle oświadczenie

7 dni
Radna Krystyna Stefańska wystosowała oświdczenie, w którym przeprasza mieszkańców za pomyłkę podczas głosowania Rady Miasta nad podwyższeniem podatków od nieruchomości, które zaproponował lewicowy prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.
Członkowie lokalnego PiS z posłem Szymonem Giżyńskim na czele skruchę przyjmują, ale jednocześnie uważają, że radna powinna ponieść karę. Została zawieszona w prawach członka partii.
Obie strony upubliczniły swoje oświadczenia.

„Oświadczenie Prawa i Sprawiedliwości

W związku z poparciem maksymalnych stawek podatku od nieruchomości dla mieszkańców i przedsiębiorców w 2016 roku i głosowaniu wbrew dyscyplinie klubowej, Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu Częstochowskim, poseł Szymon Giżyński zwrócił się do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, pana posła Jarosława Kaczyńskiego z wnioskiem o zawieszenie w prawach członka PiS radnej Krystyny Stefańskiej, celem przeprowadzenia pełnej procedury statutowej na okoliczność zaistniałej sytuacji.
Przewodniczący Klubu Radnych PiS
w Częstochowskiej Radzie Miasta
Artur Gawroński”


„Oświadczenie radnej Stefańskiej

W dniu 23.11.15 na Sesji Rady Miasta, podczas wielu głosowań nad podatkami, w jednym z nich przez pomyłkę zagłosowałam błędnie. Proszę tej sytuacji nie wiązać z Klubem Prawo i Sprawiedliwość. 
Oświadczam, że przy tym głosowaniu nie było żadnej koalicji SLD, PO, PiS, gdyż pomyłka była wyłącznie moją winą i ja osobiście biorę całą odpowiedzialność na siebie. 
Wszystkich, których moja pomyłka dotyczy, serdecznie przepraszam. 
Osobiście całym sercem jestem za obniżaniem podatków, gdyż od 25 lat jestem przedsiębiorcą.
Ja ze swojej strony pragnę obiecać, że w przyszłości będę robiła wszystko, aby ten błąd naprawić. 
Jeszcze raz wszystkich przepraszam.
Radna Miasta Krystyna Stefańska”


red.

Komentarze (5)

28 listopada 2015

Gieroniowa to samo...


27 listopada 2015

Pani Stefańska proszę nie przepraszać,proszę zrezygnować z funkcji.Bo bycie radną to nie tylko prestiż,apanaże,oraz trampolina do do sejmu.To przede wszystkim odpowiedzialność.Może była Pani dobrą radną dzielnicy,ale Rada Miasta Panią przerosła,po prostu nie ta liga.


26 listopada 2015

kchrzanka pewnie jak zawsze rodzina zatrudniona w budżetówce. Wszyscy cisną do niej swoje rodziny a później płacz.


26 listopada 2015

Pani radna Stefańska "dmucha w jedną trąbę" razem z Matyjaszczykiem .Ciekawa jestem, jakie "haki" na nią mają lewacy, że ich się boi i tak dobrze wykonuje polecenia ?


25 listopada 2015

Pani Stefańska - pani zwyczajnie nie nadaję na radną, gorzej pani jakaś dziwna taka, a ludzie za to jeszcze muszą płacić.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama