7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

30 września 2015

Kukizowcy: „Nic nie obiecujemy, ale...”

7 dni
Wybory parlamentarne za pasem, miasto powoli przeistacza się w jeden wielki słup ogłoszeniowy, a niektórzy kandydaci już zaczęli rozdawać „kiełbasę wyborczą”. Sprawdziliśmy co do zaoferowania mają częstochowscy reprezentanci ugrupowania Pawła Kukiza.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiciele ruchu Kukiz'15 w okręgu 28 obejmującym nasz region, przedstawili się z imienia i nazwiska, profesji oraz hobby. Można rzec, że częstochowscy kukizowcy „odhaczyli” konferencję.

Najjaśniejszą postacią i jednocześnie „jedynką” na liście jest Tomasz Jaskóła, dla którego „przygoda” z Kukizem nie jest pierwszym politycznym krokiem w karierze. Swego czasu blisko współpracował z Przemysławem Wiplerem (partia KORWiN), był też koordynatorem Polski Razem Jarosława Gowina i niedoszłym kandydatem Ruchu Wolności na prezydenta Częstochowy. Ostatnio Jaskóła mocno zaangażował się w popieranie właśnie Kukiza – wspierał go w wyborach prezydenckich, koordynował Ruch JOW na terenie naszego miasta, we wrześniu zorganizował w Częstochowie Marsz Antyimigracyjny.

Wydźwięk spotkania kukizowców z mediami był jasny – Jaskóła podkreślał, że to co oferuje ruch Kukiz'15 to strategia, a nie program wyborczy – Nic nie obiecujemy, ale gdyby się dało, to zrobimy to, to i to – takie słowa padały na sali.
Czym jest ów „to, to i to”? Kukizowcy zakładają m.in. zmianę konstytucji, postęp prywatyzacji, liberalizację dostępu do broni, są przeciwko ZUS-owi, PIT-om, CIT-om, VAT-owi, walucie euro i oczywiście pozostałym partiom. Pragną też dostępu do Białej Księgi, zawierającej oficjalny raport realnego stanu budżetu państwa.

Rozgorzała także dyskusja na temat, który w ostatnich tygodniach elektryzuje całą opinię publiczną – uchodźców. Przedstawiciele ruchu Kukiz'15 mówili, że Polska powinna działać przede wszystkim we własnym interesie. Podkreślali, że nie są przeciwni asymilacji syryjskich emigrantów, ale najpierw należałoby pomóc i pomyśleć o zapewnieniu odpowiednich warunków Polakom.
Paweł Kukiz był „czarnym koniem” wyborów prezydenckich, podbijając serca niezadowolonych i zmęczonych obecną polityką młodych Polaków. Wywalczył trzecie miejsce, zdobywając ponad 20 procent głosów. Czy jego ugrupowanie powtórzy ten sukces w październiku, w wyborach do Sejmu i Senatu?

Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15"
Kandydaci do Sejmu – okręg nr 28 (Częstochowa, powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski, lubliniecki):

1. Tomasz Jaskóła
2. Tomasz Lechowicz
3. Anna Sitak
4. Bogusław Orłowski
5. Bogusław Nowak
6. Ewa Szymanek
7. Michał Brzózka
8. Paweł Siwczyński
9. Marta Hamala
10. Adam Binkowski
11. Mariusz Kotas
12. Violetta Andrusiewicz
13. Damian Romaniewicz
14. Monika Bartelak


red.

Komentarze (5)

06 października 2015

@obserwator - dwa piździesiąt lewusie.


05 października 2015

Ja nie głosuje na Marcina Marande - dyrektora gminnej biblioteki w Konopiskach.


02 października 2015

do stefan Jaką dzisiaj stawkę otrzymujesz trollu z PO za hejt.


02 października 2015

smutny koniec Ruchu Kukiza


01 października 2015

Tandeta nędzą podszyta. I Jaskóła, który do każdego się przyklei byle się o nim gadało, choć przez chwilę.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama