7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

18 września 2015

Monika Fajer: od Was - dla Was

Monika Fajer: od Was - dla Was

7 dni
Monika Fajer z Solidarnej Polski, startująca z listy Prawa i Sprawiedliwości, przedstawia wyborcom swoją kandydaturę na posłankę ziemi częstochowskiej

- Czy to Pani pierwsza przygoda z polityką?
- Nie, to jest moja trzecia przygoda z polityką. Najpierw startowałam do Europarlamentu, później do rady miasta. Teraz jestem kandydatką Solidarnej Polski z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu Rzeczypospolitej. Startuję w zbliżających się wyborach parlamentarnych na posłankę ziemi częstochowskiej.

- Który z punktów Pani programu wyborczego jest dla Pani priorytetowy i dlaczego?
- Jednym  z punktów mojego programu jest pomoc osobom starszym. Uważam, że powinna zwiększyć się opieka i wsparcie dla osób w wieku poprodukcyjnym. Musimy pamiętać, że nasze społeczeństwo starzeje się, widać to szczególnie w Częstochowie. Młodzi wyjeżdżają w poszukiwani pracy i lepszego bytu, a w mieście pozostają głównie emeryci i renciści. Moim zdaniem osoby w podeszłym wieku powinny liczyć na ochronę ze strony państwa. Należy wypracować – co jest  zadaniem polskiego parlamentu – szereg ustaw pomocowych, dla konkretnej grupy społecznej.

- Na liście będzie Pani dopiero na miejscu 12. Jak ocenia Pani swoje szanse?
- Myślę, że jest to najlepsze miejsce. Dlatego, że jestem na dole listy, to mogę przeskoczyć wszystkich. A tak całkiem serio – nieważne czy jest to miejsce 12. czy 1. lub 2. - liczy się człowiek.
Wiele osób zna mnie z działalności społecznej, mam nadzieje więc, że moja wcześniejsza praca zaprocentuje w tych wyborach parlamentarnych.

- Czy są kandydaci do Sejmu, których się Pani obawia?
- Oczywiście zdaję sobie sprawę, że na listach różnych komitetów wyborczych są znane nazwiska, ale gdybym nie wierzyła w to, że jestem dobrą kandydatką na posłankę, nie brałabym udziału w wyborach.
Jestem osobą otwartą, aktywną, nie boję się trudnych wyzwań i co chyba najważniejsze, jestem skuteczna. Będę godnie reprezentować mieszkańców Częstochowy i regionu. Potwierdzeniem mojego zaangażowania w ludzkie sprawy są dotychczasowe osiągnięcia. Stowarzyszenie „Zawsze z ludźmi”, którego jestem prezesem, udziela pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym oraz wspiera w rozwoju osobistym, społecznym, edukacyjnym i zawodowym. Ponadto jestem aktywną działaczką Fundacji ”Walczę z SM” (stwardnienie rozsiane – przyp. red.)
Swoje bogate doświadczenie w działalności społecznej chętnie przeniosłabym do Sejmu. Tam będę mieć bezpośredni udział i wpływ na tworzenie i kształt przepisów ułatwiających życie osobom najbardziej potrzebującym pomocy i wsparcia.


red.

Komentarze (3)

15 października 2018

Osoba pytająca o wykształcenie sama zbyt wiele klas nie zaliczyła.


14 października 2018

A wykształcenie pani jake jest


23 września 2015

i tak powinno byc gratuluję


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama