7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

26 sierpnia 2015

Niekończąca się opowieść... w internecie

7 dni
„Czytelnik donosi: Na ilu stanowiskach pracuje pan Staroniek?” – publikacja „niedziennikarska” składała się jedynie z krótkiego listu od Czytelnika i jeszcze krótszej odpowiedzi magistratu. „7 dni” przyznaje: nie przywiązywaliśmy wagi do tego tematu. Tym większe było nasze zaskoczenie, gdy pod materiałem na stronie internetowej, z dnia na dzień przybywało komentarzy. Dziś jest ich ponad 100. Każdy kto chciał i był w posiadaniu wiedzy o instytucjach miejskich z dziedziny pomocy społecznej, mógł materiał skomentować. Z lektury wpisów wynika, że forumowicze są doskonale zorientowani, kto, z kim i dlaczego...

W tym tygodniu przez siedzibę naszej redakcji przeszła „pielgrzymka bohaterów” komentarzy do publikacji „Na ilu stanowiskach pracuje pan Staroniek?”. Pierwszy odwiedził nas sam naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Adrian Staroniek, dnia następnego Anna Kliszewska – prezes Zarządu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Częstochowie, Paweł Bilski – prezes Zarządu Fundacji „Oczami Brata” oraz Sławomir Radosz – kierownik Centrum Integracji Społecznej w Częstochowie. Wszyscy złożyli pisma z nagłówkiem „Wezwanie o zaprzestanie naruszeń”. Goście redakcji żądają od „7 dni” usunięcia – ich zdaniem – obraźliwych wpisów internautów. W piśmie czytamy „W przypadku nieusunięcia przez administratora wpisów – rozważę wystąpienie na drogę sądową”. Jak tu się oprzeć takiej „prośbie”?

Treść pisma, które Adrian Staroniek osobiście dostarczył do siedziby naszej redakcji:

„Wezwanie o zaprzestanie naruszeń
Wzywam wydawcę tygodnika „7 dni” o natychmiastowe usunięcie obraźliwych wpisów dotyczących mojej osoby, publikowanych na forum internetowym pod materiałem prasowym zatytułowanym „Na ilu stanowiskach pracuje pan Staroniek?”, które znajdują się pod adresem: http://www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=2466&addComment=no
Posty naruszają moje dobra osobiste; są nieprawdziwe, mają charakter obraźliwy, pomawiający i zniesławiający.
W przypadku nieusunięcia przez administratora wpisów – które przytaczam poniżej – rozważę wystąpienie na drogę sądową.
Proszę jednocześnie o wskazanie zakresu działań moderatora treści wpisów (postów). Wątpliwości budzi użycie słów niecenzuralnych i treści nieprawdziwych (niesprawdzonych), które nie podlegały weryfikacji pod kątem zgodności z prawdą.
Jednocześnie informuję, że złożę zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do organów ścigania z wnioskiem o przekazanie danych osobowych anonimowych internautów
Z poważaniem
Adrian Staroniek”

Pisma bliźniaczo podobnej treści dostarczyli do redakcji Tygodnika „7 dni”: Anna Kliszewska, Sławomir Radosz oraz Paweł Bilski, który to prócz żądania usunięcia wpisów, zamieścił taką informację:

„Moja działalność społeczna jest całym moim życiem. Staram się, razem ze swoim zespołem, współpracownikami i licznymi wolontariuszami, aby działania Fundacji „Oczami Brata” cechowały: serce, pasja, ale i profesjonalność. Rozliczamy się z każdej powierzonej nam w różny sposób złotówki. Nasi podopieczni – osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzice – są zadowoleni z naszej misji. Co więcej, proszą o więcej. Pragnę serdecznie zaprosić Panią na zajęcia Teatru Oczami Brata, które realizowane są bez względu na to, czy uda się pozyskać na nie fundusze. Najbliższy sezon ruszy już we wrześniu br.
Z wyrazami szacunku
Paweł Bilski”

Drodzy Czytelnicy, Internauci!

Sieć, dopóki nie jest, przynajmniej oficjalnie, kontrolowana, pozwala wypowiedzieć się tym, którzy nie mają możliwości mówić publicznie. Teoretycznie internet, pozostaje jedynie prawdziwie wolnym środkiem przekazu. Również teoretycznie, wolność słowa jest prawnie zagwarantowana i chroniona, począwszy od Konwencji o Ochronie Praw Człowieka poprzez Konstytucję aż po poszczególne ustawy. W rzeczywistości z ochroną tej wolności, o czym wie każdy bardziej rozgarnięty uczestnik forów, bywa różnie. Coraz częściej ludzie władzy, politycy, urzędnicy, celebryci próbują cenzurować internet, by jakikolwiek głos krytyki o nich nie przedarł się do masowej świadomości. Nie dotyczy to rzecz jasna wpisów wulgarnych czy obraźliwych, ale takich, które są dla „bohatera” komentarza po prostu niewygodne.

 

Komentarze pod tekstem „Czytelnik donosi: Na ilu stanowiskach pracuje pan Staroniek?” – usuwamy.


Renata R. Kluczna

Komentarze (13)

04 września 2015

Sokołowski to kolejny przykład po Ulissesie- Krawczyku jak "wdepnąć " w politykę stosując autopromocję.


02 września 2015

Radnemu Sokołowskiemu leży na sercu dobro ubogich częstochowian co udawania promując sport dla nich – żużel, to nie będzie się nad królestwem wykrojonym przez Starońka pochylał !


01 września 2015

Hmmmm ciekawe


01 września 2015

Ciekawe dlaczego radny Sokołowski na ostatniej sesji RM nie zadał pytania w temacie Starońka ? Obiecany etat dla żony ? SLD zmiękczyło już tak "kręgosłup moralny" innym radnym .


31 sierpnia 2015

ponad sto komentarzy pod wątkiem Na ilu stanowiskch pracuje naczelnik Staroniejk znikło całkowicie ! kapitulacja ? czy obiecano redakcji wykupienie powierzcchni raklamowej ?


27 sierpnia 2015

Poinformował ktoś ich o treści art. 238 Kodeksu karnego? To ważne.


27 sierpnia 2015

Redakcja wystraszyła się i usunęła 48 wpisów pod "Starońkiem, kumpelami i kumplami". Niektore z nich bardzo "treściwe". Szkoda, że darmozjady z magistratu i okolic są bezkarne. Pobieżna analiza oświadczeń majątkowych Starońka, Mruszczykowej, Radosza... nie pozostawia złudzeń, jak zaplecze SLD jest "wynagradzane" przez Matyjaszczyka.


27 sierpnia 2015

"Mietek" ma rację... to bardzo duże ryzyko. Organy zawsze mogą stwierdzić, że równolegle sprawdzą w interesie publicznym zarzuty we wpisach i będzie duży kłopot...


27 sierpnia 2015

Pytanie do redakcji zmniejsza się ilość wypowiedzi na forum w temacie wieloetatowośi Starońka ; http://www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=2466&addComment=no było ich 116 a jest 71 , cenzura czy problemy tchniczne ?


27 sierpnia 2015

Staroniek straszący internautów za wpisy na forum - śmieszne i żałosne ! Może bufon oniósłby się do zarzutów ?


26 sierpnia 2015

Jakoś Państwo nie usunęli...


26 sierpnia 2015

Ja bym nie usuwał. Niech występują na drogę sądową. Sąd potwierdzi wpisy.


26 sierpnia 2015

Usunąć to wypada za ewidentne przekręty Starońka , który idzie w ślady Balta straszącego kilka miesięcy wcześniej pozwami Facbooka . Nadzieja w radnym Sokołowskim , bo czerwono-POwskie towarzystwo niezbyt kwapi się do oczyszczenia stajni Augiusza, chociaż są wykazane ewidentne nieprawidłowości. Internet jest bezlitośnie pamiętliwy co wykazało obywatelskie dochodzenie w tym temacie.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama