7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

05 sierpnia 2015

Aligatory z Częstochowy miały trafić do Czech

Aligatory z Częstochowy miały trafić do Czech

7 dni
Funkcjonariusze śląskiej Służby Celnej w Częstochowie w przesyłce kurierskiej z Ameryki znaleźli 3 sztuki wypreparowanych głów aligatorów. W paczce mundurowi znaleźli również pistolet i naboje.

W trakcie odprawy zagranicznych paczek kurierskich celnicy z częstochowskiego Oddziału Celnego na ekranie urządzenia do prześwietlania paczek zauważyli nietypowe kształty. Wszystko wskazywało na to, że w przesyłce może być broń oraz trofea myśliwskie. Z dokumentów wynikało, że przesyłka zawiera rzeczy osobiste. Docelowo paczka miała trafić do obywatelki Republiki Czeskiej.

W wyniku rewizji przesyłki mundurowi znaleźli pistolet wraz z amunicją oraz 3 głowy aligatorów. Celnicy zabezpieczyli broń oraz amunicję i przekazali policji.

Znalezione w paczce głowy amerykańskich aligatorów trafiły do depozytu śląskiej Służby Celnej. Mundurowi poprowadzą dalsze postępowanie w sprawie naruszenia przepisów przywozu bez wymaganego zezwolenia okazów z gatunku krokodylowatych, które podlegają ochronie zgodnie z postanowieniami Konwencji CITES.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama