7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

12 maja 2015

WĘDKARZ: III Pielgrzymka wędkarzy na Jasną Górę

WĘDKARZ: III Pielgrzymka wędkarzy na Jasną Górę

7 dni
Pod koniec kwietnia na Jasnej Górze odbyła się „III Ogólnopolska Pielgrzymka Wędkarzy”, którą wraz z Klasztorem OO. Paulinów na Jasnej Górze zorganizowało Koło PZW nr.3 „Górnik” z Bełchatowa.

Mszę Świętą w Bazylice Jasnogórskiej odprawił ks. Władysław Staśkiewicz z Bełchatowa. Pomagali mu księża, którzy przybyli z wędkarzami z różnych stron Polski: ks. Krzysztof Szary, filipin z Bytowa, ks. Mirosław Simka z Bełchatowa i ks. Artur Bombiński z Ciechanowa (wszyscy księża celebrujący Mszę to doskonali wędkarze). Przy ołtarzu ustawiły się Poczty Sztandarowe kół wędkarskich z: Bytowa, Bełchatowa i Częstochowskiego Wodnika oraz Poczty Okręgów PZW z Ciechanowa i Częstochowy.
Gdy zakończyły się oficjalne uroczystości zainteresowana grupa uczestników spotkała się w auli Przeora Kordeckiego, by podyskutować o problemach wędkarzy i ustalić przyszłoroczną IV Pielgrzymkę Wędkarzy. Wspólnie ustalono, że jej organizatorem będzie Okręg Częstochowski.
W podziękowaniu dla Jasnej Góry Prezes Koła nr. 3 z Bełchatowa Antoni Florczyk w imieniu wszystkich wędkarzy przekazał na ręce Ignacego Rękawka Kustosza Jasnogórskiego figurkę św. Barbary oraz dokonał wpisu do Księgi Pamiątkowej. Podziękował za pomoc w organizacji pomysłodawcom I Pielgrzymki: Mariuszowi Tokarzowi Komendantowi Straży Jasnogórskiej i Pawłowi Wasikowi artyście malarzowi związanemu z Jasną Górą oraz wszystkim, którzy wzięli w niej udział.
Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki upamiętniające pielgrzymkę. Oczywiście Ci, którzy przybyli na III Pielgrzymkę zadeklarowali, że stawią się na Jasnej Górze w komplecie w przyszłym roku.


Robert Amborski

Komentarze (1)

13 maja 2015

I jakież są problemy wędkarzy? Matka Boska pomoże.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama