7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

29 kwietnia 2015

WĘDKARZ: Otwarcie sezonu w Blachowni

WĘDKARZ: Otwarcie sezonu w Blachowni

7 dni
Kwiecień to dla wielu wędkarzy z Koła PZW BLACHOWNIA dobry czas na początek przygody z dużą rybą. Nie inaczej było w tym roku, bo w kwietniowy poranek w Rybaczówce Koła stawiło się 40 zawodników na tradycyjnych już zawodach „Otwarcia Sezonu Wędkarskiego”.

Po rozlosowaniu stanowisk wędkarze udali się na łowisko „Wykopaliska”, którego atrakcyjność podnosiło to, że od jesieni było wyłączone z wędkowania. Już w pierwszych minutach zawodów łupem zawodników zaczęły padać przepiękne pstrągi oraz karpie, z biegiem czasu w zanęconych miejscach pojawiły się amury, leszcze, płocie oraz dorodne jazie, które raz za razem lądowały w siatkach zawodników. Po czterech godzinach zmagań w nie najlepszych warunkach pogodowych przystąpiono do ważenia złowionych ryb.

I tak jak w latach ubiegłych wyniki wprawiły wędkarzy oraz licznie zgromadzonych kibiców w zachwyt. Pierwsze miejsce w śród seniorów zajął kolega Krzysztof Leśniczek łowiąc 18,5 kilograma ryb (19 karpi, leszcze oraz pstrąg), wśród juniorów pierwszy okazał się kolega Michał Ciuk, który złowił ponad 2 kilogramy leszczy.

Po tradycyjnej kiełbasce z ogniska oraz gorącym żurku podziękowano licznie zgromadzonym uczestnikom za wspaniałą i sportową zabawę, ogłoszono wyniki oraz wręczono upominki ufundowane przez Koło PZW Blachownia i firmę M-Elektorstatyk.

Najlepsi w swoich kategoriach:
Kobiety:

1. Joanna Bednarska

Juniorzy:

1. Michał Ciuk
2. Kamil Musiałczyk
3. Radosław Poch

Seniorzy:
1. Krzysztof Leśniczek
2. Artur Zawisza
3. Tomasz Stefanyszyn


Tekst i zdjęcia: Rafał Jędrysiak

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama