7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

23 kwietnia 2015

DODATEK BUDOWLANY: Narzędzia dla profesjonalistów

7 dni
Decydując się na wybór narzędzi, niezależnie czy do domowego użytku czy też firmy, stajemy przed trudnym wyborem. Najpopularniejsze marki oferują całe zatrzęsienie modeli w różnych cenach i o różnym stopniu wytrzymałości. Co zatem wybrać?

Niemal każdy większy producent na polskim rynku oferuje kilka linii swoich wyrobów. Najdroższe zawsze są urządzenia przeznaczone do zastosowań profesjonalnych, jednak wybierając sprzęty do domu również warto je wziąć pod uwagę. Wszystko dlatego, że wyższa cena przekłada się na znaczne lepsze materiały, a co za tym idzie wielokrotnie wydłużoną żywotność narzędzi przy sporadycznym użytkowaniu. Należy zatem we własnym zakresie policzyć czy nie warto wydać na przykład blisko tysiąc złotych na wiertarkę, która wysoką cenę zrekompensuje wieloletnią, bezawaryjną pracą.

Najpopularniejszymi markami narzędzi w Polsce są Bosch, Metabo, Makita oraz Hitachi. Różnice pomiędzy producentami oczywiście występują, natomiast wszyscy zgodnie pozycjonują swoje produkty na podobnym, wysokim poziomie cenowym.

Do najdroższej grupy zaliczają się marki wywodzące się z Niemiec. Zarówno Bosch jak i Metabo charakteryzują się wysoką jakością produktów i bardzo dobrym serwisem gwarancyjnym, który szczególnie wśród użytkowników Metabo, uznawany jest za najlepszy ze wszystkich. Świetny serwis i bardzo niska awaryjność ma jednak swoją cenę – Metabo to najdroższy z producentów. Kwestie napraw i uznania gwarancji trochę gorzej wyglądają w przypadku Boscha, jednak należy zaznaczyć, że niemiecki lider rynku posiada bogatszą ofertę, w której znajdziemy wiele narzędzi do użytku domowego, które mimo wysokiej jakości znacznie odbiegają od „niebieskiej”, profesjonalnej linii.

Niekwestionowanego lidera w sprzedaży w Polsce, jakim przez wiele lat był Bosch, szybko dogoniły marki z Japonii. Szczególną popularnością cieszy się Makita, która w 2009 roku wyprzedziła Boscha w rankingach sprzedaży. Makita swoją popularność zdobyła bez wielkich akcji marketingowych czy spektakularnych promocji. O wysokiej sprzedaży zadecydowała nieznacznie niższa cena i ponadprzeciętna jakość oferowanych modeli. Wśród wad użytkownicy wymieniają odrobinę gorsze warunki gwarancyjne od niemieckiej konkurencji i sporadyczne problemy z serwisem. Hitachi znajduje się na drugim końcu skali. Marka weszła na polski rynek bardzo głośno dodając do tego liczne promocje. Hitachi charakteryzuje się przyzwoitą jakością przy najniższej cenie z omawianych producentów. Tym co odrobinę wyróżnia japońską markę na tle konkurencji jest design ich urządzeń, który często odbiega od utartych schematów. O gustach się nie dyskutuje zatem znajdą się zarówno fani jak i przeciwnicy nietuzinkowego wyglądu.

Warto się również przyjrzeć nowemu graczowi na polskim rynku, jakim jest firma Phiolent. Producent wywodzący się z Ukrainy istnieje już od 101 lat na światowych rynkach. Prócz elektronarzędzi zajmuje się produkcją w przemyśle zbrojeniowym, precyzyjnym, a także dostarcza części na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Dlaczego warto się zainteresować nowym graczem? Powodów jest kilka. Po pierwsze firma dopiero startuje w Polsce, a na swoją główną siedzibę wybrała Częstochowę, gdzie otwarto jej pierwszy salon (Sabinowska 48/50). Co ważniejsze narzędzia tego producenta charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością. Na rynkach, na których firma działa dłużej ma najniższy odsetek napraw gwarancyjnych, niższy nawet od omawianych wyżej firm. Trzecim niezwykle istotnym argumentem jest cena, która jest znacznie niższa niż konkurencji.

Wybór konkretnego elektronarzędzia jest ostatecznie mocno indywidualną kwestią. Niezależnie czy kupujemy sprzęt do domu czy do firmy decydując się na urządzenie z wyższej półki możemy mieć pewność, że będziemy zadowoleni. Zastanawiając się nad wyborem warto zwrócić uwagę na nowość na polskim rynku. Bardzo dobre opinie na zagranicznych forach oraz stosunkowo niska cena jest czymś czym Phiolent może bardzo szybko zjednać sobie polskich klientów.


Jakub Lewandowski

Komentarze (1)

03 marca 2017

Witam kupie frezarkę ręczną i się przekonam myśle że się nie zawiode nasprzęcie.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama