7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

29 października 2010

Akademia Pana Chopina na bis

7 dni
Po sukcesie wakacyjnego cyklu „Akademia Pana Chopina” i ogromnym zainteresowaniu koncertami w małych miejscowościach, m.in. Nieznanicach, Skrzydlowie i Mokrzeszy, Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” wspólnie z Fundacją im. Edwarda, Jana, Józefiny Reszków i Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie organizuje kolejny projekt łączący edukację i kulturę.

„Akademia Pana Chopina na bis” to interaktywne warsztaty muzyczne dla dzieci – uczniów szkół podstawowych z czterech miejscowości: Blachowni, Garnka, Konopisk i Poczesnej.
Podczas trzech spotkań uczestnicy przekonają się, że muzyka klasyczna nie jest trudna, a może być bardzo ciekawa, poznają podstawowe kroki tańców ludowych oraz porozmawiają z młodymi muzykami. Na zakończenie projektu (marzec – kwiecień 2011) w każdej z miejscowości odbędą się koncerty. Wystąpią w nich  młodzi muzycy, stypendyści Fundacji im. Reszków, laureaci wielu nagród, którzy będą gośćmi specjalnymi podczas trzeciego spotkania. Na występy zaproszeni zostaną nie tylko uczestnicy warsztatów, ale również ich rodzice, sąsiedzi i przyjaciele.
Pierwsze spotkanie warsztatowe pt. „Nie taki diabeł straszny: muzyka da się lubić” już w najbliższą sobotę, 30 października o 10.00 w Poczesnej. Następne, z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie: najpiękniejsza jest muzyka polska” 4 grudnia w Blachowni. Tematy i terminy wszystkich kolejnych spotkań APCh w poszczególnych miejscowościach już za tydzień w Tygodniku „7 dni”.
Startujący w Poczesnej projekt „Akademia Pana Chopina na bis” zapowiada się niezwykle obiecująco.


Bożena Wieczorek

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama