7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

26 stycznia 2015

Nie nudź się w ferie!

7 dni
Pogoda tej zimy jest niestety mało zimowa, ale do ferii jeszcze ponad tydzień, więc można mieć nadzieję, że uda się pojeździć na sankach, ulepić bałwana i porzucać się śnieżkami. Gdyby jednak pogoda miała nas całkowicie zawieść, warto zaplanować dla dzieci i młodzieży jakieś inne atrakcje. Miejskie instytucje kultury nam w tym pomogą.

Od 2 do 13 lutego warto zainteresować się ofertą Muzeum Częstochowskiego. Atrakcją będą „Ciekawostki o łosiu, który w Muzeum mieszka” Łoś to eksponat z Działu Przyrody, który wzbudza zainteresowanie dzieci i stanowi doskonałą okazję, by poszerzyć wiadomości o polskiej przyrodzie. Drugim tematem są „Ptaki zimą”. Bedzie się można dowiedzieć które ptaki odlatują przed zimą, a które u nas na zimę zostają oraz czym i jak je dokarmiać. „Pejzaż zimowy” to spotkania warsztatowe w oparciu o stałą wystawę Sztuka polska XIX i XX wieku. Kolejne warsztaty „Dotknij przeszłości” to ciekawostka z wykorzystaniem makiety tyflograficznej dla osób niewidomych i słabowidzących oraz kopii zabytków z różnych okresów pradziejowych. „Rody rycerskie i ich herby” to spotkanie dla miłośników historii, a „Inżynierowie i generałowie” to
wyzwanie dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o technice i rozwoju cywilizacji. Oferta Muzeum kierowana jest do grup i osób indywidualnych, a ich koszt to 5 zł od osoby.

Częstochowski teatr proponuje podczas ferii aż sześc przedstawień dla dzieci, a ceny biletów na przedstawienia dopołudniowe będą w ferie obniżone do 15 zł. Kolejną atrakcją są warsztaty teatralne w cenie 250 zł. Przeznaczone są dla młodzieży w wieku gimnazjalnym, ale organizatorzy mówią , że i dwunasto-, czy trzynastolatkowie dobrze sobie dają na tych warsztatach radę.

Harmonogram pracy częstochowskiej filharmonii przewiduje, że audycji umuzykalniających w te ferie nie będzie, ale za to tuz po feriach (od 16 do 20 lutego) będzie można zaprosić dzieciaki na audycję „Muzyczne ZOO”

Kto lubi ruch, a nie pojedzie na narty, może zaglądać na miejską pływalnię. Cena w ferie będzie obniżona do 3,50 zł. a opiekunowie grup powyżej 15 osób wejdą za darmo.

Miejski Dom Kultury w ferie prowadzi swoje zwykłe zajęcia, ale dwa pierwsze tygodnie lutego to czas, kiedy można tam pójść, poprosić prowadzących o zgodę na udział w zajęciach i pouczestniczyć sobie w nich niezobowiązująco, poobserwować i być może nabrać ochoty do regularnego uczestnictwa w proponowanych zajęciach.

Jeśli zatem nawet nie wybierzemy się na narty, da się zaplanować ferie w mieście tak, by każdy dzień był wypełniony rozrywką na przyzwoitym poziomie.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama