7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

21 października 2010

Eko Piknik w Rędzinach

7 dni
Podczas Eko Pikniku nie było osoby, która nie znalazłaby atrakcji dla siebie.
Hala Sportowa w Rędzinach już dawno nie przeżywała takiego oblężenia, jak w ostatnią sobotę, podczas Eko Pikniku. Impreza miała charakter rodzinnego festynu, w której uczestniczyli mieszkańcy całej gminy Rędziny. Celem Eko Pikniku było promowanie ekologicznego stylu życia oraz inspirowanie do aktywnych postaw wobec środowiska naturalnego.

Program imprezy przygotowany został z myślą o uczestnikach w różnym wieku. Dla najmłodszych była trampolina, dmuchane zamki, quizy i konkursy. Dla starszych natomiast warsztaty ekologiczne i doskonały catering. Nie wszyscy jednak mieli ochotę na wspólną zabawę, zresztą jak to w Rędzinach. Na imprezie nie pojawił się wójt gminy.
Eko Piknik to nie tylko zabawa, ale również edukacja ekologiczna. W czasie imprezy rozstrzygnięto wcześniej ogłoszone w rodzimych szkołach konkursy – Wiedzy Ekologicznej, Literacki i Plastyczny. Zasłużone laury za zaangażowanie i integrację ze środowiskiem lokalnych zebrały dwie szkoły: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rudnikach oraz Szkoła Podstawowa w Rędzinach Osiedle. Oprócz cennych nagród dla wszystkich uczestników konkursów, zwycięska szkoła z Rudnik otrzymała trampolinę do ćwiczeń podczas zajęć sportowych.
Najśmielsze oczekiwania organizatorów – Fundacji CEMEX Budujemy Przyszłość oraz Fundacji 7 dni - przeszła akcja zbiórki makulatury i pustych puszek. Każdy, kto dostarczył choćby niewielką ilość owych surowców wtórnych mógł wymienić je na żywą roślinkę, np. tuję.  
To, do czego jednak doszło pod koniec imprezy, nie byłoby powodem do wstydu nawet dla wielkiego Elvisa Presleya. Na scenie w Rudnikach stanęła Majka Jeżowska i po zaledwie pierwszym utworze zawładnęła umysłami i ciałami zgromadzonych w Hali Sportowej uczestników Eko Pikniku. Biodrami ruszała mama, ręce do oklasków składał tata, a dzieci... tańczyły, szalały i na każdy najmniejszy nawet gest artystki reagowały krzykiem zachwytu i podziwu dla niej. Zakończenie imprezy planowane było na godzinę 18.00, ale ponieważ Majka Jeżowska zobowiązała się w trakcie koncertu, że wszystkim chętnym wręczy dedykacje, kolejka stopniała znacznie później.
Z całą pewnością spośród kilkuset osób przybyłych do Hali Sportowej w Rędzinach nikt nie żałował czasu spędzonego na wspólną zabawę i edukację.


Renata R. Kluczna

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama