7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

13 stycznia 2015

Zawody Mikołajkowe

Zawody Mikołajkowe

7 dni
Po poważnych zawodach wędkarskich zorganizowanych przez Sklep wędkarski IRO wraz z kołem PZW Hutmar z okazji „Dnia Niepodległości” przyszła kolej na coś radosnego. Takie właśnie były „Zawody Mikołajkowe”, na które organizatorzy zaprosili wędkarzy.

Nad Lelitami starorzeczem Warty zjawiło się 28 zawodników z 7 kół Okręgu Częstochowskiego. Na dzień dobry wszyscy otrzymali czapeczki Mikołaja i gorący żurek na rozgrzewkę, potem rozlosowano stanowiska i przez cztery godziny rywalizowano o puchary i upominki. Ryba żerowała jak na ta porę roku rewelacyjnie, bo tylko jeden zawodnik zanotował zerowy wynik. Dominowały przede wszystkim duże płocie takie po wyżej 30 cm, złowiono również kilka dorodnych  linów i leszczy (jeden z nich mający 48 cm był największą rybą zawodów, za którego Leszek Kowalski otrzymał puchar ufundowany przez Macieja Nichcielskiego). Trafiały się również: okonie, jazgarze, jazie i ukleje. By załapać się w czołówkę trzeba było złowić ponad 3 kg ryb, a najlepsi mieli ponad 8 kg. Po podliczeniu wyników wręczono puchary i upominki.
Potem wszyscy przy pieczeniu kiełbasek na ognisku wspominali zawody i wyrażali chęć wzięcia udziału w następnych. Uwieńczeniem całego dnia był wyśmienity tort „Mikołajkowy” upieczony przez Zbyszka Kuśmierskiego, którego kawałek przypadł dla każdego uczestnika zawodów.

Wyniki zawodów:
1. Henryk Pielka – 8.620 pkt
2. Paweł Świącik – 8.550 pkt
3. Konrad Goszczyński – 5.130 pkt
4. Ireneusz Pawlak – 4.120 pkt
5. Ryszard Hejmanowski – 3.960 pkt
6. Roman Kowalczyk – 3.940 pkt
7. Mariusz Eliasz – 3.550 pkt
8. Tomasz Moskal – 3.460 pkt
9. Konrad Florczyk – 3.100 pkt
10. Zygmunt Florczyk – 2.940 pkt


RSA

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama