7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

13 stycznia 2015

Ruszyła pomoc żywnościowa

7 dni
Pierwsze partie produktów z Banku Żywności w Częstochowie trafiły do gmin powiatu częstochowskiego i pierwsi beneficjenci otrzymali już żywność w ramach Programu Operacyjnego „Pomoc Żywnościowa” na lata 2014-2020. Łącznie do osób potrzebujących trafi do końca stycznia ok. 320 ton żywności.

Przy realizacji programu Bank Żywności w Częstochowie współpracuje z ponad 30 gminami. Najwięcej jednak żywności trafi do mieszkańców Częstochowy. Dystrybucja produktów w naszym mieście rozpoczęła się 5 stycznia.
Bank Żywności w Częstochowie przekazuje produkty do częstochowskich organizacji pozarządowych, które wydają żywność w 9 punktach na terenie miasta.
Aby otrzymać żywność w ramach Programu Operacyjnego „Pomoc Żywnościowa” należy zgłosić się do ośrodka pomocy społecznej i tam uzyskać skierowanie do udzielenia pomocy. Ośrodki pomocy społecznej kierują swoich podopiecznych do organizacji, które prowadzą dystrybucję produktów z Banku Żywności w Częstochowie. Wsparcie żywnościowe otrzymają osoby indywidualne oraz rodziny, które z powodu niskich dochodów nie są w stanie zapewnić sobie pełnowartościowego posiłku.
W ramach tzw. podprogramu 2014 rozdawane są mleko, cukier, olej, makaron świderki i mielonka wieprzowa. Potrzebujący mogą otrzymać wszystkie te artykuły wyłącznie w formie paczek żywnościowych.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama