7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

01 grudnia 2014

Kto z kim trzyma w radzie miasta?

7 dni
27 radnych (na 28) złożyło dziś ślubowanie. Zabrakło Krzysztofa Matyjaszczyka, który na sesji nie pojawił się wcale. Lewicę reprezentowało 13 radnych (SLD i PO), PiS 10, a Marandę 4. Głównym punktem dzisiejszych obrad miał być wybór przewodniczącego rady miasta. Nie udało się.

O wyborze przewodniczącego decydowała bezwzględna większość głosów. Lewa strona sceny politycznej, czyli SLD i PO miała dziś do dyspozycji 13 radnych (o jednego mniej z powodu nieobecności Matyjaszczyka, który - przypominamy - startował i na prezydenta i na radnego. Został jednym i drugim). Ponieważ wybrał funkcję prezydenta, nie mógł dziś przystąpić do ślubowania na radnego. Jego rezygnacja z zasiadania w radzie miasta oznacza, że wejdzie innych kandydat z listy SLD, a będzie nim Tomasz Tyl.

Procedura wyboru przewodniczącego Rady Miasta jest prosta. Każdy klub zgłasza swojego kandydata. Zostają dwaj z najwięszą ilością głosów. PO zgłosiło Przemysława Wronę, "Mieszkańcy Częstochowy" Marcina Marandę, SLD Zdzisława Wolskiego, PiS Konrada Głębockiego. 13 głosów zebrał kandydat SLD dzięki poparciu PO, a drugi kandydat (z PiS-u) 10. Maranda wstrzymał się od głosu.

Teoretycznie koalicja PiS-u z Marandą (10+4) powinna bez problemu przeforsować własnego przewodniczącego. Nic z tego. Marcin Maranda nie może się zdecydować z kim będzie "grał" najbliższe 4 lata. Chociaż dzisiajszy brak z jego strony decyzji w sprawie przewodniczącego należy czytać jako poparcie dla SLD.

Kolejna sesja już w środę, niewykluczone, że SLD będzie już miało brakującego członka rady. Wówczas też dojdzie do wyboru przewodniczącego, którym zapewne zostanie Zdzisław Wolski (SLD), bo dla "dobra miasta" Maranda zakończy patową sytuację, opowiadając się za lewicą.


Renata R. Kluczna

Komentarze (8)

03 grudnia 2014

Niby katolicy, niby tacy prawi, a jak się czyta wasze komentarze to ....


03 grudnia 2014

"niefrantic" - nie potrafisz nawet nicka wymyślić samodzielnie, jak przystało na ćwoka. A za życzenia się bierzesz.


03 grudnia 2014

Frantic to akurat rozum ma i go używa a wpisy celne i diagnozy trafne. Problem "niefrantica" tkwi gdzie idziej/ litościwie nie wymienię/.


03 grudnia 2014

Oj Maranda Maranda.... co za wstyd... tylko garniturek z butonierką, a pod spodek pustka


02 grudnia 2014

Frantic - rozumu życzę ...!


02 grudnia 2014

No i wyszło szydło z worka. Głosy oddane na Marandę to głosy stracone


02 grudnia 2014

cóż tu więcej można powiedzieć. Maranda dostanie etat w spółce komunalnej.


02 grudnia 2014

Że częstochowska PO to szkaradna prostytuta, to już wiemy. A Maranda ma szansę się skur.wić, ale wtedy niech zapomni o jakiejkolwiek "karierze" pozapartyjnego ugrupowania w mieście, będącego realną alternatywą dla SLD-PO-PIS. Okazałby się taką samą sitwiarską kanalią. W przyszłych wyborach 1% głosów. Tylko twarda opozycja wymagająca i skutecznie kontrolująca poczynania mniejszościowego organu stanowiącego czyli Matyjaszczyka. Co ten potrafi pokazał przez ostatnie cztery lata.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama