7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

31 października 2014

7 kijów i 7 marchewek (nr 545)

7 dni
Zapraszamy naszych Czytelników do współtworzenia cyklu "7 dni": 7 kijów i 7 marchewek. W każdy numerze gazety będziemy przyznawać kije - za karę i marchewki - w nagrodę, tym instytucjom publicznym lub osobom, którzy źle lub dobrze przysłużyli się naszemu miastu i regionowi.
Propozycje prosimy nadsyłać na nasz adres: redakcja7dni@interia.pl

Siedem kijów dostaje tym razem Krzysztof Matyjaszczyk, jako kandydat unikający udziału w debatach. Czytelnicy wyrażali rozczarowanie juz po debacie odbytej na Politechnice Częstochowskiej, o której pisaliśmy w wydaniu z drugiego października. Wtedy komentarze były utrzymane w tonie rozczarowania spowodowanego tym, że silny kandydat oddaje starcie walkowerem. Przedwczoraj odbyła się druga debata – tym razem na Akademii im. Jana Długosza. Na tym przedwyborczym spotkaniu kandydatów obecny prezydent również sie nie pojawił. Teraz komentarze są jeszcze mniej przychylne. Wyborcy uważają, że obecny prezydent Częstochowy lekceważy zarówno elektorat, jak i uczelnie, które go na prezydenckie debaty cierpliwie zapraszają.

Siedem soczystych marchewek otrzymuje Bank Żywności w Częstochowie za rozpropagowanie programiu zagospodarowania warzyw i owoców objętych embargiem. Stowarzyszenie przyjęło dotychczas 200 ton produktów. Żywność ta trafi do ok. 10 000 mieszkańców Częstochowy i regionu. W rolnictwie marnuje się ponad jedna trzecie upraw rolnych, zarówno na etapie upraw, transportu, magazynowania i handlu. Produkty rolne marnują się także na dużą skalę w sytuacjach kryzysowych, do których należy tegoroczne embargo na polskie płody rolne.
Bank Żywności w Częstochowie zorganizował nawet akcję „Nie marnuj warzyw i owoców”. Wspólnie bawili się wychowankowie częstochowskich przedszkoli, uczniowie, seniorzy oraz przedstawiciele częstochowskich organizacji pozarządowych. Za pomysłowe zwrócenie uwagi mieszkańców Częstochowy na problemy całego Regionu marchewki (tym razem wirtualne) wwędrują do częstochowskiego Banku Żywności.


red.

Komentarze (8)

06 listopada 2014

To żałuj i siedź cicho ;)


05 listopada 2014

Ja nie głosuję na Stracha !


04 listopada 2014

Tylko strach może wybić zęby towarzyszom z SLD. Na Raczka najlepsze kółka na czole.


04 listopada 2014

Raczek, ale ty jesteś pusty...


04 listopada 2014

Raczek pocałuj się w plecy.


04 listopada 2014

Ryszard Raczek- Mieszkańcy Północy nie głosujmy na Piotra Stracha.Niszczy nasze parkingi olbrzymią naczepa sprowadzoną z Austrii. To, że bogatym wolno wszystko , to nasza wina. Pycha ludzi wożących swoje zadowolone twarze na naczepie niszczące nasze parkingi ( ul. Wyzwolenia 2, Michałowskiego i inne) winna być ukarana. Za naprawę podbudowy na tych placach zapłacą Mieszkańcy Północy w kosztach remontowych.Czy Zarząd Spółdzielni jest bezradny? A może są inne powody braku reakcji? Mieszkańcy Północy pytajcie Pana Prezesa SM.


03 listopada 2014

Mieszkańcy Północy - głosujmy na Piotra Stracha, Przewodniczącego Rady naszej dzielnicy!!! ;)


03 listopada 2014

http://maranda.pl/aktualnosci/slawomir_drabik_popiera_marcina_marande/


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama