7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

30 października 2014

Potwór złowiony na spinning

Potwór złowiony na spinning

7 dni
W dniu 12.10.2014. odbyły się I zawody spinningowe „Puchar Rybnika 2014”, które zorganizował Okręg PZW Katowice. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą tych zawodów został częstochowski wędkarz Tomasz Rał.

Pan Tomasz to doświadczony spinningista i członek Klubu Spinningowego WKS SPINER Częstochowa. Na swoim koncie ma Mistrzostwo Okręgu Częstochowa, Grand Prix Okręgu oraz udział w wielu prestiżowych zawodach na terenie całej Polski. Z dużych ryb ma złowionego szczupaka 105 cm oraz sandacza 85 cm, które do „maluszków” nie należą. Jednak przy rybie, którą złowił podczas zawodów mogą wyglądać na małe rybki.
Przechodząc do sedna artykułu nie zwycięstwo w zawodach okazało się dla pana Tomka najważniejsze a to, co mu je zapewniło. Był to sum o długości 244 cm, ważący 96,5 kg (jest to waga oficjalna ryby). Ważenie takiego okazu okazało nie lada problemem dla organizatorów, ponieważ nikt nie był przygotowany na aż takiego „potwora”. Nieoficjalnie ryba ta ważyła ponad 100 kg.

Sum został złowiony na woblera Salmo HORNET 9F (nie zbyt dużą przynętę) natomiast na kołowrotku była plecionka 0,2 mm (to jest niesamowite, że wytrzymała taki ciężar). Samo holowanie ryby trwało 2,5 godziny (wędkarze mieli darmową przejażdżkę po zalewie Rybnickim, ponieważ ryba bez problemu ciągnęła łódź). Pan Tomasz, jak sam powiedział, nie wyholowałby tej ryby gdyby nie podpowiedzi Dawida Zawrina, kolegi, który był z nim na łodzi i ma wielkie doświadczenie w połowach sumów.
Sum 244 cm to nieoficjalny rekord Polski złowionej ryby metodą spinningową.
Ja wraz z całą redakcją Tygodnika 7 dni gratulujemy złowienia takiego okazu.


Tekst: Robert Amborski, zdjęcia: Dawid Zawrin

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama