7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

17 października 2014

7 kijów i 7 marchewek (nr 543)

7 dni
Zapraszamy naszych Czytelników do współtworzenia cyklu "7 dni": 7 kijów i 7 marchewek. W każdy numerze gazety będziemy przyznawać kije - za karę i marchewki - w nagrodę, tym instytucjom publicznym lub osobom, którzy źle lub dobrze przysłużyli się naszemu miastu i regionowi.
Propozycje prosimy nadsyłać na nasz adres: redakcja7dni@interia.pl

Siedem kijów od seniorów z Tysiąclecia dostaje prezydent Matyjaszczyk za absurdalny, ich zdaniem, pomysł ustawienia przyrządów gimnastycznych dla osób starszych tuż obok jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście. „Smród, hałas, motocykliści szaleją, auta pół dnia w korkach stoją, tramwaje dzwonią, jak zakopci ciężarówka, albo autobus, to aż w piersiach dusi” - tak opisują klimat skrzyżowania, przy którym niedawno prezydent Matyjaszczyk radośnie wbijał łopatę inaugurując swoją uroczystą obecnością rozpoczęcie budowy. „Bardzo sprytnie sobie to nasz prezydent wykombinował; poćwiczymy w tym smogu i za rok nie będzie emerytów ani rencistów na Tysiącleciu. Problemy demograficzne się rozwiążą same...” - żartują ponuro seniorzy.

O przyznanie siedmiu marchewek Pawłowi Majewskiemu dopominali się internauci, którzy doceniają, że rozsławił Częstochowę w skali kraju i nie tylko, w znakomitym stylu wygrywając konkurs dla rysowników podczas „Łódź Design Festiwalu”. Częstochowianin zdeklasował konkurencję kilkuplanszową opowieścią na zadany temat. Rysownicy dostali luźny zarys scenariusza i pozwolono im na dosyć swobodną interpretację opisanych motywów dotyczących historii Łodzi. Sukces częstochowianina wszystkich zaskoczył, ale Chociaż Paweł Majewski dopiero w tym roku zdecydował się na wzięcie udziału w jakimś konkursie, rysuje komiksy od dawna, a obecnie pracuje nad autorskim komiksem dostępnym w Internecie.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama