7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

17 października 2014

WĘDKARZ: Puchar Prezesa i Zakończenie Sezonu KOŁA WYKROMET

WĘDKARZ: Puchar Prezesa i Zakończenie Sezonu KOŁA WYKROMET

7 dni
Tradycyjnie na zbiorniku „Wąskim” w Strzelcach Wielkich odbyły się zawody wędkarskie „Puchar Prezesa” i „Zakończenie Sezonu” koła PZW Wykromet. Na imprezę, nad którą patronat medialny objął Tygodnik Regionalny „7 dni” stawiło się 24 wędkarzy, w tym jedna kobieta (juniorka) i jeden junior.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: waga wszystkich złowionych ryb dawała punkty do „Zakończenia Sezonu”, natomiast długość trzech największych ryb do „Pucharu Prezesa”. Choć pogoda dopisała to niestety ryby niespecjalnie dostosowały się do warunków atmosferycznych i brały dość chimerycznie. Dominowały oczywiście płotki i jazgarze. Złowiono również: kilkanaście leszczy, parę okoni i jednego karasia. Największą ciekawostką było złowienie 20 cm certy, ryby żyjącej w rzekach, która zapewne trafiła tam przypadkowo podczas zarybiania innymi gatunkami.

W zawodach zadebiutowała Julia Morawska 14-letnia juniorka, która kilka miesięcy temu wstąpiła do koła. Złowiony przez nią pokaźny jazgarz dał jej 13 miejsce, pokonała, więc 10 „zaprawionych w bojach” wędkarzy.
Na uwagę zasługuje również 14-letni junior Bartosz Ciastek, który zajął 6 miejsce.
Po zmierzeniu i zważeniu ryb ogłoszono wyniki i wręczono najlepszym w każdej z kategorii dyplomy i upominki. Adrian Michalak zwycięzca „Pucharu Prezesa” otrzymał oczywiście pamiątkowy puchar. Julia i Bartosz, o których wspominałem wcześniej jako młodzieżowcy otrzymali pakiet gadżetów ufundowanych przez Komisję Młodzieżową Okręgu Częstochowa.

Po części oficjalnej wszyscy jeszcze długo siedzieli przy ognisku wspominając miniony sezon.
Jako prezes Koła chciałbym serdecznie podziękować za pomoc w organizacji zawodów: Tygodnikowi Regionalnemu „7 dni”, Okręgowi PZW Częstochowa, Kołu PZW Strzelce Wielkie, Jerzemu Peteckiemu, Jerzemu Bekusowi i Ireneuszowi Pawlakowi. Specjalne podziękowania dla Bożeny Michalak za przygotowanie posiłku dla takiej dużej grupy wygłodniałych wędkarzy.

Wyniki zawodów
Puchar Prezesa

Adrian Michalak – 651 pkt
Tomasz Urbański – 606 pkt
Zbigniew Wdowicz – 521 pkt
Jerzy Kardas – 486 pkt
Paweł Wieczorek – 474 pkt
Piotr Michalak – 436 pkt

Zakończenie Sezonu
Adrian Michalak – 1.060 pkt
Zbigniew Wdowicz – 790 pkt
Tomasz Urbański – 430 pkt
Paweł Wieczorek – 350 pkt
Jerzy Bekus – 320 pkt
Bartosz Ciastek – 270 pkt


Tekst i zdjęcia: Robert Amborski

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama