7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

10 października 2014

Małe jest piękne

Małe jest piękne

7 dni
Czwartego i piątego października, po raz drugi odbył się Częstochowski Festiwal Modelarski „Modelikarz”
Pod tą, odrobinę przewrotną nazwą kryją się dwa dni wspaniałej zabawy dla licznie pojawiających się modelarzy, i równie miłego spędzenia czasu dla publiczności.

W tegorocznej edycji wzięło udział około 150 modeli od kilkudziesięciu wystawców. Modele zaprezentowały w większości technikę wojskową w przekroju ostatnich 100 lat – od angielskiego Mark I z 1914 roku do najnowszych Abramsów i Merkav, od dwupłatowych Albatrosów i Fokkerów „Czerwonego Barona” aż po F16 w Polskich barwach. Pojawiły się także piękne modele samochodów osobowych np. „Warszawa”, oraz doskonale wykonane modele parowozów wąsko i normalnotorowych. Podziw wzbudzały świetne dioramki sprzętu PKW Afganistan – Śmigłowiec Mi-17, pojazdy M1078 LMTV i M-ATV.
Festiwal był także okazją do zaprezentowania się lokalnych firm zajmujących się produkcją elementów do waloryzacji (przeróbek) modeli, z wykorzystaniem druku 3D i innych zaawansowanych technik.
Czas płynął szybko, dwa dni Modelikarza minęły zanim się tak naprawdę zaczęły. Sytuacje w której całe rodziny potrafiły spędzać po kilka godzin oglądając prezentowane modele nie należały do rzadkości. W pamięci organizatorów utkwiły najbardziej słowa ojca robiącego kolejne zdjęcie modelom: „Synku poczekaj, tatuś zrobi dla Ciebie jeszcze tylko parę zdjęć...”
Do zobaczenia za rok!


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama