7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

08 października 2014

Andrzej Szewiński rozpoczął kampanię prezydencką

Andrzej Szewiński rozpoczął kampanię prezydencką

7 dni
Andrzej Szewiński, sportowiec, trener, przedsiębiorca, społecznik i polityk, a także kandydat na urząd Prezydenta Miasta Częstochowy rozpoczął kampanię wyborczą apelem do konkurentów o stosowanie zasad fair play i podpisał specjalną wyborczą deklarację, w której sam się do przestrzegania tych zasad zobowiązuje. Zachęcił też innych polityków do jej podpisania.

– Apeluję o przyzwoitą kampanię, walkę na konkretne argumenty, a nie potyczki personalne – zachęcał Szewiński innych polityków, by również złożyli podpisy pod deklaracją.

Program wyborczy Andrzeja Szewińskiego zakłada kilka filarów, których realizacja gwarantować ma realny skok cywilizacyjny miasta, pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości, przyciągnięcie inwestorów i zapewnienie im odpowiedniej opieki ze strony urzędników oraz wykorzystanie potencjału intelektualnego młodzieży kończącej częstochowskie uczelnie. Szewiński zwraca też uwagę na bezpieczeństwo. Jego zdaniem trzeba zunifikować działania straży miejskiej i policji, a także poprawić zabezpieczenia przeciwpowodziowe miasta.
Słowa “Nasze miasto, nasza przyszłość” stały się oficjalnym hasłem wyborczym kandydata na prezydenta, który czuje silny związek z Częstochową, bo tu studiował, mieszkał w akademiku i reprezentował Częstochowę w barwach AZS-u.

– Nasze miasto potrzebuje mądrego menadżera. To najwyższy czas na mądre zarządzanie miastem, nie mamy już czasu na zastanawianie się co można zrobić, to wiemy od dawna. Tu i teraz należy działać. Mamy ogromny potencjał ludzki, nie zmarnujmy go – obiecuje Andrzej Szewiński i dodaje, że nie ma powodów, dla których Częstochowa miałaby pozostawać w tyle za większymi miastami.

– Patrzę jak rozwijają się Wrocław, Poznań czy Gdynia i chcę, aby nasze miasto było wkrótce wymieniane na równi z nimi. To jest możliwe, bo częstochowianie są równie mądrzy, pracowici, wykształceni i wykwalifikowani, jak mieszkańcy innych dużych miast. Nie wyjeżdżajcie! Potrzebujemy Was, by wspólnie budować nasze miasto i naszą przyszłość właśnie tutaj! – apeluje do mieszkańców Szewiński.

Nasze miasto, nasza przyszłość - to oficjalne hasło wyborcze Andrzeja Szewińskiego.

Drugiego października w Ratuszu Miejskim zainaugurowano kampanię wyborczą Andrzeja Szewińskiego, kandydata na Prezydenta Miasta Częstochowy.
To chyba pierwszy tak profesjonalnie przygotowany start kampanii w naszym mieście. Kampania ruszyła w samo południe, a na miejsce przybyły licznie nie tylko osoby z politycznego zaplecza kandydata, ale także przyjaciele, przyszli wyborcy i przedstawiciele mediów. W rezultacie w Ratuszu Miejskim zabrakło wolnych miejsc.
Było kolorowo, nowocześnie a przede wszystkim merytorycznie.
Na konwencji programowej Szewiński przedstawił swój program wyborczy złożony z kilku wiodących filarów, których realizacja gwarantować ma realny skok cywilizacyjny miasta poprzez pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości, przyciągnięcie inwestorów i zapewnienie im odpowiedniej opieki ze strony urzędników oraz wykorzystanie potencjału intelektualnego młodzieży kończącej częstochowskie uczelnie.

– Moja prezydentura będzie pracą dla całej społeczności dlatego gwarantuję, że w każdej sytuacji będę dbał o interes Częstochowy i jej mieszkańców – zapewnił Szewiński i dodał, że podstawowym zadaniem każdego dobrego gospodarza miasta jest dążenie do podnoszenia jakości życia mieszkańców.

Po oficjalnej części był też czas na spotkanie z przedstawicielami mediów, a także na kuluarowe rozmowy z kandydatem. Nie obyło się też bez “family foto” czyli pamiątkowego zdjęcia Andrzeja Szewińskiego z współpracownikami i kandydatami na radnych Częstochowy.

Założenia programowe Andrzeja Szewińskiego dotyczą kilku obszarów działania samorządu. Po pierwsze kandydat na urząd prezydenta miasta uważa, że rozwój gospodarczy oraz inwestycje są kluczem do sukcesu. Osiągnąć do można m.in. przez dopasowanie bazy podatkowej do możliwości częstochowskich przedsiębiorców, skuteczne przyciągnięcie kapitału inwestycyjnego, zdynamizowanie rozwój lokalnej przedsiębiorczości, czy stworzenie aktywnego systemu wsparcia dla inwestorów oraz uproszczenie procedury urzędniczych dla częstochowskich przedsiębiorców i mieszkańców.

Drugim filarem jest uczynienie z infrastruktury drogowej wizytówki miasta. Zdaniem kandydata można to zrobić przez poprawę nawierzchni podstawowego układu drogowego, budowę nowych dróg w dzielnicach peryferyjnych, modernizację i budowę nowego oświetlenia ulic i sprawne skomunikowanie miasta Częstochowy z obwodnicą autostradową. Trzeba także stale unowocześniać częstochowskie tramwaje.
Częstochowa, zdaniem Andrzeja Szewińskiego powinna się też stać prężnym ośrodkiem edukacyjnym i naukowym. Konieczne jest więc doposażenie placówek oświatowych, wprowadzić innowacje w szkolnictwie zawodowym, dopasować programy edukacyjne do potrzeb lokalnego rynku pracy. Ważna też jest skuteczna opieka psychologiczno-pedagogiczna i zdrowotna w częstochowskich placówkach oświatowych oraz tworzenie programów przeciwdziałania agresji i uzależnieniom dzieci i młodzieży.

Czwarty filar to sprawna służba zdrowia i wsparcie dla rodzin. Oprócz wspierania finansowego Miejskiego Szpitala Zespolonego trzeba promować zdrowy styl życia i odżywiania w placówkach oświatowych, działać na rzecz odwrócenia negatywnych trendów demograficznych, wspierać pokolenie 50+ oraz seniorów, a także przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.

Kolejną istotną sprawą jest rozsądna polityka przestrzenna miasta i nowoczesne budownictwo komunalne. Konieczne jest systematyczne zwiększanie liczby miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz realizacja ich zapisów, tworzenie planów zagospodarowania przestrzennego dla terenów aktywności inwestycyjnej, a także uwzględnienie w planach zagospodarowania interesów mieszkańców dzielnic domów jednorodzinnych i osiedli budynków wielorodzinnych. Trzeba też wprowadzać nowy program budowy bloków ZGM TBS i współpracować z inwestorami i spółdzielniami mieszkaniowymi w zakresie powstawania nowych budynków wielorodzinnych.

Andrzej Szewiński pamięta też o kulturze, sporcie i turystyce na wysokim poziomie. Postuluje otwarcie instytucji kultury na środowiska twórcze, działania wspólne, w tym niekonwencjonalne, zwiększenie środków finansowych na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, czy lepszą promocję Częstochowy jako ważnego ośrodka turystycznego wraz z okolicznymi gminami na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Siódmym filarem ma być stworzenie zielonego i przyjaznego miasta, nowych skwerów i parków miejskich, kompleksowe zagospodarowanie parku „Lisiniec” uwzględniające oczekiwania okolicznych mieszkańców,  wprowadzenie szaletów miejskich do przestrzeni publicznej oraz zwiększenie środków finansowych na utrzymanie zieleni i czystości w mieście.

Kolejny obszar to poprawa bezpieczeństwa przez rozbudowę monitoringu miejskiego, lepszą współpracę samorządu z Policją i Strażą Miejską, a także szybsze i efektywne zabezpieczenie dzielnic zagrożonych powodzią.

Zdaniem Andrzeja Szewińskiego finanse miasta muszą być stabilne. Dziewiąty więc filar to wykonanie otwierającego nową kadencję niezależnego i profesjonalnego audytu finansowego miasta z wieloletnią perspektywą, a następnie ograniczenie wydatków bieżących przy jednoczesnym podniesieniu współczynnika inwestycyjnego i ograniczenie zadłużania miasta przy lepszym wykorzystaniu środków finansowych w budżecie.

Andrzej Szewiński chce także budować społeczeństwo obywatelskie przez aktywne uczestnictwo mieszkańców w kreowaniu polityki miasta, rozwój idei budżetu obywatelskiego, a także wprowadzenie lekcji wiedzy o historii Częstochowy i funkcjonowaniu samorządu w ramach obowiązujących godzin wychowawczych.

ANDRZEJ SZEWIŃSKI - Kandydat na Prezydenta Miasta Częstochowy
Sportowiec, trener, przedsiębiorca, społecznik, polityk

Urodził się 20 lutego 1970 r. w Warszawie.
Absolwent Instytutu Kultury Fizycznej Wydziału Pedagogicznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie.

Wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej - rozegrał ponad 60 meczów
w drużynie narodowej. Trzykrotny Mistrz Polski.
W sezonie 92/93 roku zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika ligi w rankingu PZPS
i gazety „SPORT”
W latach 1989-2005 był zawodowym siatkarzem klubu AZS Częstochowa oraz klubów zagranicznych: Brescia Włochy, Maccabi Tel-Aviv, Besiktas Stambuł oraz Galatasaray-Stambuł.

W latach 2001-2007 był przedsiębiorcą - właścicielem firmy „Sportif Andrzej Szewiński” specjalizującej się w wyposażeniu obiektów sportowych.

W latach 2005-2007 był prezesem Sportowej Spółki Akcyjnej AZS Częstochowa.

W latach 2006-2007 był radnym PO w Sejmiku Województwa Śląskiego. Senator VII i VIII kadencji. Członek Zgromadzenia Parlamentarnego przy NATO ( m.in. główny sprawozdawca raportu dot. konfliktu zbrojnego w Syrii) i zastępca przewodniczącego Komisji Nauki, Edukacji i Sportu. Szef częstochowskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Zna biegle język angielski i rosyjski.
Żonaty, ma dwoje dzieci. 
W wolnej chwili pływa na desce i nurkuje.


Bronisław Zejfryd

Komentarze (15)

10 października 2014

Pani Sylwio, radzę zapisać sobie w telefonie datę wyborów samorządowych bo 15 listopada to głosu Pani nie odda.


10 października 2014

Cisza. Niech S..Raczek przemówi.


10 października 2014

jedynka pójdzie na wice i ten jarzynowy potwór wejdzie


10 października 2014

"artur" - może i Iżyńska Danka zdeklasuje, ale to żadne osiągnięcie. Panie lekkich obyczajów partyjnych, cieszą się zazwyczaj wzięciem gawiedzi, a i wyższych stanów.


10 października 2014

Ale według moich prognoz to pan Danek radnym już nie będzie (sama M.Iżyńska go zdeklasuje wynikiem mimo gorszej pozycji). Więc nie ma nawet co komentować ;)


10 października 2014

@rtur on w przeciwieństwie do sz. p. danka wie co to wstyd


09 października 2014

Patrzę na listy PO a tu kandydata Sabata nie widać. Bida, oj bida ;)


09 października 2014

zapraszam do dyskusji http://sylwiadomagalska.blogspot.com/


09 października 2014

Jak tam S...Raczek Rada Seniorów działa. Inicjatyw moc widzę, potencjał w członkach niespotykany, tylko nic się nie dzieje. Zamiast po sądach łazić może warto coś dla rówieśników zrobić. Przecież senior twoim wyborcą jest.


09 października 2014

s.raczku: bardziej niż USTAWIANIE przetargów i konkursów pod firmy RODZIN polityków SLD


09 października 2014

Raczek - spadaj na drzewo kwerulancie z tymi swoimi wypocinami i urojeniami...


08 października 2014

Ryszard Raczek - Bez zbędnej złośliwości, ośmielę się zapytać Pana senatora,czy w zasadach fair play mieści się zamiana ławy oskarżonych sądów karnych, w kuźnię kadr list wyborczych Platformy Obywatelskiej? W prawdzie nie ten Wrona był jeszcze bardziej "fair play",bo sięgał do przestępców z Centralnego Rejestru Skazanych. Z nadzieją na Pana refleksję-Ryszard Razek


08 października 2014

Na tle dotychczasowych deklaracji wyborczych kandydatów całkiem przyzwoite przedstawienie kierunków działań. Brak jednak wyraźniejszych konkretów, ot choćby priorytetów inwestycyjnych. Brak też wyraźnego odcięcia się od dotychczasowej "wizerunkowej" polityki Matyjaszczyka bez istotnych efektów gospodarczych czy społecznych. Brak też stanowczego potępienia kolesiowskiej polityki kadrowej Matyjaszczyka niszczącej miejską administrację i podkopującej zaufanie do władzy samorządowej.


08 października 2014

Facet fajny ale z tymi sprzedawczykami nie wygra. I tak Sabat byłby wiceprezydentem od ręki.


08 października 2014

szewinski jest chyba najcieńszym i najmniej wyrazistym kandydatem w tych wyborach. Szefa jego kampanii powinno się powiesić za ja.a. Zresztą tak samo jak tego, który odpowiadał za kampanię Leszczyny


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama