7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

12 września 2014

Chemik w filharmonii. Wizyta noblisty w Częstochowie

7 dni
Wykład profesora Eiichi Negishi, laureata Nagrody Nobla z chemii z 2010 roku, odbędzie się we wtorek, 16 września, o godz. 17:45. Eiichi Negishi przyjedzie do Częstochowy na spotkanie ponad tysiąca chemików z całego świata. Polskie Towarzystwo Chemiczne oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego wybrały bowiem Częstochowę na siedzibę swego 57 zjazdu.

Odbędzie się on od 14 do 18 września. Gospodarzami i organizatorami tegorocznego zjazdu są Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Akademii im. Jana Długosza oraz Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej.

Chemicy nie tylko będą prezentowali swoje najnowsze osiągnięcia naukowe. Zgodnie z mottem tegorocznej edycji zjazdu, „Chemia – nadzieje i marzenia” będą szeroko dyskutowali o problemach najbardziej nurtujących środowisko polskich chemików. Naukowcy zamierzają zawrzeć nowe znajomości mogące przyczynić się do wymiany doświadczeń i myśli technologicznej.

Przed wykładem prof. Negishi, o godz 15:00 odbędzie się uroczyste otwarcie zjazdu i konferencja prasowa. Ciekawostką zarówno dla znamienitych gości, jak i dla wszystkich mieszkańców jest bezpłatna wystawa zatytułowana „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”. Otwarta została w południe, w budynku Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego AJD, przy al. Armii Krajowej 13/15.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama