7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

10 września 2014

Maranda ogłasza program dla miasta

7 dni
„Mieszkańcy Częstochowy” przygotowali program rozwoju gospodarczego miasta. Przedstawili go w sobotę na Konwencji Programowej. W programie czytamy m.in., że Stowarzyszenie zamierza zwrócić uwagę na takie miejskie kwestie jak:

1. Rozwój gospodarczy - przez ograniczenie biurokracji, indywidualne podejście do przedsiębiorców, przyjazny system podatkowy, pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej, współpracę przemysłu z uczelniami wyższym i rozwój szkolnictwa zawodowego.

2. Powstrzymanie wyludnienia - przez skuteczne programy prorodzinne, opiekę nad rodzinami wielodzietnymi oraz seniorami, system opieki nad dziećmi, by rodzice mogli realizować plany zawodowe, obniżenie czynszy w mieszkaniach komunalnych, ułatwienie wykupu, remontów i napraw.

3. Odpolitycznienie samorządu - przez poprawienie funkcjonowania inicjatyw lokalnych, budżetu partycypacyjnego, konsultacji społecznych czy inicjatyw uchwałodawczych, a także wprowadzenie wysłuchania obywatelskiego i zwiększenie wpływy organizacji pozarządowych na samorząd.

4. Politykę finansową i inwestycyjną - przez zdyscyplinowanie, dopasowanie inwestycji do potrzeb mieszkańców i możliwości budżetu, zadbanie o wiarygodność wykonawców, opracowanie planu zbilansowania wydatków i przychodów miasta w długim okresie.

5. Edukację - przez odbudowę szkolnictwa zawodowego, wychowanie przez edukację kulturalną i sport, modernizowanie szkolnych obiektów sportowych, ograniczenie biurokracji pracy nauczycieli, oraz wspieranie środowiska akademickiego w staraniach o utworzenie uniwersytetu.

6. Służbę zdrowia - przez poprawę funkcjonowania Miejskiego Szpitala Zespolonego, modernizację oddziałów i pozyskanie nowoczesnego sprzętu, wspieranie aktywnego spędzania wolnego czasu, uprawiania sportu i promocję zdrowego żywienia, zwłaszcza wśród dzieci, młodzieży i seniorów.

7. Kulturę - przez poszerzenie systemu stypendialnego dla młodych artystów o możliwość pokazania się publiczności, wspieranie inicjatyw amatorskiego ruchu artystycznego, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, czy niezależnych animatorów.

8. Sport - przez wspieranie zajęć rekreacyjnych wśród dzieci i młodzieży, unowocześnienie bazy sportowej przy szkołach, zajęcia sportowo-rekreacyjne dla osób dorosłych, system finansowania klubów i stowarzyszeń sportowych.

9. Komunikację miejską - przez zahamowanie wzrostu cen biletów, dopasowanie tras i godzin kursów do potrzeb pasażerów, uprzywilejowanie komunikacji miejskiej w ruchu drogowym.

10. Bezpieczeństwo - przez intensywne działania prewencyjne w sąsiedztwie placówek oświatowych oraz obiektów sportowych i rekreacyjnych, wizyjny monitoring miejski, nowe zdefiniowanie funkcji straży miejskiej.

11. Pomoc społeczną - przez skorzystanie z wiedzy i wsparcia organizacji zajmujących się pomocą, zwiększenie ilości organizacji wspieranych finansowo i uszczelnienie systemu, tak aby wsparcie trafiało do osób naprawdę potrzebujących.

12. Likwidowanie barier dla niepełnosprawnych - przez opracowanie map dostępności infrastruktury miejskiej, wspieranie aktywizacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy oraz ich integracji społecznej

13. Stan środowiska - przez naprawę reformy śmieciowej w mieście, posprzątanie lasów, nasadzenie zieleni, tworzenie promenad, parków i skwerów, rozbudowę sieci kanalizacyjnej, uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej.

14. Przestrzeń miejską – przez miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, aby pokryły możliwie największy obszar miasta, przygotowanie podstaw do rozwoju budownictwa mieszkaniowego oraz przygotowania terenów dla inwestorów.


red.

Komentarze (9)

11 września 2014

A Maranda jakich ma kandydatów do RM. Jeśli jest to zbieranina z SLD i PO to nie głosuję. Jeśli przedstawi jakieś ciekawe nazwiska to ma mój głos.


11 września 2014

Zagłosuję na Marandę, bo wydaje się być najmniej zepsuty :) SLD,PO i PISOWI dziękuję wam w nic niewierze.


11 września 2014

Nigdy na wybory nie chodziłem bo żyło mi się dobrze. Jak tylko ryży pseudo fachmen doszedł do władzy okazało się że zostałem sam. Wszyscy z mojej rodziny wyjechali czynszu za mieszkanie już nie płacę bo nie mam za co. Z huty zostałem zwolniony w 2013 roku wtedy kłamca Balt obiecywał ogromne horyzonty i co dzisiaj mam? 1100 emerytury 650 zł czynszu, lekarstw na 400 zł miesięcznie. Żyć się nie chce. I na kogo zagłosować? Na tych złodzieji z slD, PO czy PISU? NIGDY WIĘCEJ Panie Maranda zrób pan coś z tym miastem by chociaż młodym żyło się łatwiej. Kazimierz K


11 września 2014

Analizując wystąpienia wszystkich kandydatów odnoszę jedno wrażenie. Niestety Maranda jest najlepszym kandydatem. Obecny Prezydent K. Matyjaszczyk zniszczy to miasto na 100% i nawet modlitwa nie pomoże. Artur Warzocha: Wydawał się być dobrym kandydatem, ale po połączeniu tych wszystkich frakcji z PiS SD i innymi straci wiele. Każdy z nas wie co się dzieje kiedy do wiadra wrzucimy wszystkie barwy, wyjdzie nam k..a. Tomasz Jaskóła tylko krzyczy a nic nie robi. No i pozostaje nam PO, tutaj prawdopodobnie pozabijają się jeszcze przed wyborami. Dlatego postawię na Marandę i liczę że to On prawidłowo dobierze sobie ludzi do współpracy (tylko z Cz-wy) i zmieni to miasto bez układów i układzików.


11 września 2014

a co z wywaleniem polityków SLD i ich rodzin z urzędów i spółek podlegających prezydentowi?


11 września 2014

Faktycznie program cieniutki,świadczący o nieznajomości funkcjonowania tkanki miejskiej.Kandydat miły ale gdzie miałsię nauczyć jak powinno wyglądać zarządzanie miastem,ta RM nie daje żadnych szans, a doradcy chyba nietędzy.Ale może już jest "lepiej" bo obecny Prezydent wogóle przyszedł bez programu i "dał radę"i to jak.


11 września 2014

zależy na co liczysz? - obiecanki - każdy może ??? - fakty możliwe - przyznanie się do uczciwości??? - może tego nie chcemy...biedaku?


10 września 2014

Szejk czy co ???


10 września 2014

Ten programik cieniutki. Gdy czytam opinie, analizy i program wyborczy 27-letniego Tomasza Owczarka, bezpartyjnego kandydata na prezydenta miasta Wrocławia, to zazdroszczę tamtym wyborcom. Ileż konkretu, ileż dowodów rozumienia istotnych problemów miasta i propozycji strategicznych decyzji dla dalszego rozwoju Wrocławia. I nie ma dla mnie większego znaczenia czy pokona Dutkiewicza, czy jeszcze nie tym razem. Ważne, że poziom merytoryczny debaty przedwyborczej prezentowany przez tego młodego wrocławianina deklasuje bajdurzenia, pienia i jęki częstochowskie kandydatów na prezydenta miasta.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama