7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

21 sierpnia 2014

Mister Prezydent...

Mister Prezydent...

7 dni
Już za parę dni, za dni parę z bloków startowych ruszą z kopyta kandydaci na prezydenta i radnych Częstochowy. Zanim prawie na serio poleje się krew „niewiniątek”, bo kampania wyborcza do samorządu to nic innego jak regularne wyrzynanie się nawzajem lokalnych przeciwników politycznych, Tygodnik 7 dni dopuścił się sondażu wyborczego na wesoło.

W starciu o fotel prezydenta miasta zmierzą się tylko panowie. W naszym sondażu wzięły więc udział tylko panie. Po okazaniu niepodpisanych zdjęć kandydatów poprosiliśmy 500 częstochowianek o rzut kobiecym okiem na ich sylwetki.

Sondaż, choć zaznaczaliśmy, że na zdjęcia kandydatów należy zerkać z przymrużeniem oka, prowadzi do kilku poważnych refleksji. Kandydaci A, C i D przegrywają w przedbiegach z kandydatem B w kategorii „rozpoznawalność”. Najbardziej, jako mężczyzna, podoba się płci pięknej kandydat A.
Prawie 300 z ankietowanych pań nie ma żadnych poglądów politycznych. Kobiety sympatyzujące z lewicą są zdecydowanie bardziej zorientowane w polityce i lojalne partyjnie niż te, które opowiadają się za prawicą. Fanki kandydata B falowały firanami rzęs, łypiąc na kandydatów A i D, ale wiernie wskazywały na swojego ulubieńca politycznego.

Tak czy siak, pamiętajmy, wybory są na serio, a przyszłość miasta to nie obrazki w prasie kobiecej.


A – Marcin Maranda
(Mieszkańcy Częstochowy)

B – Krzysztof Matyjaszczyk
(Sojusz Lewicy Demokratycznej)

C – Andrzej Szewiński
(Platforma Obywatelska)

D – Artur Warzocha
(Prawo i Sprawiedliwość)

ŻADEN

1. Którą z twarzy już Pani wcześniej widziała?
A –          64
B –        439
C –          59
D –          36
Żadnej –   35

2. Któremu z mężczyzn pozwoliłaby Pani zaprosić się na kawę?
A –           201
B –           102
C –             27
D –           119
Żadnemu – 51

3. Którego z mężczyzn zabrałaby Pani ze sobą na przyjęcie?
A –           216
B –           104
C –             28
D –           115
Żadnego –  37

4. Który z mężczyzn jest Pani zdaniem najprzystojniejszy?
A –         277
B –         109
C –          45
D –          56
Żaden –   13

5. Który z mężczyzn powinien reprezentować Częstochowę?
A –        150
B –        179
C –          72
D –          82
Żaden –   17

6. Do której twarzy potrafi Pani dopasować nazwisko?
A –           48
B –         419
C –           47
D –           34
Żadnej –    54

Sondaż wyborczy na wesoło przeprowadziliśmy wśród 500-set mieszkanek Częstochowy.

Wiek:
18-32 –       161
33-47 –         87
48-62 –       122
63-77 –       106
78 i więcej – 24

Zajęcie:
ucząca się –               113
pracująca –                212
samozatrudniona –         5
prow. gosp. dom. –       15
emerytka/rencistka –  155

Poglądy polit.:
zdecydow. lewicowe –        12
raczej lewicowe –              68
raczej prawicowe –            95
zdecydow. prawicowe –      26
nie interesuję się polit. –   299


red.

Komentarze (9)

24 sierpnia 2014

przez tą całą konkurencję pozostałych kandydatów matajszczyk zostanie na koeljna kadencję. Zamiast tego powinien powstać zarząd ponadpartyjny: Warzocha, Maranda, Jaskóła. Powinni wśród siebie wytypować prezydenta i zastępców i postawić na ludzi kompetentnych. Tak to poprzez kanibalizację głosów żaden z nich niczego nie wygra. Wywalić wszystkie lewe miernoty, ich rodziny i polityków z miejsc gdzie ciągnie się publiczne pieniądze. Zresetować wszystkie częstochowskie urzędy i spółki oraz rozpocząć od wprowadzenia nowej jakości - uczciwości i kompetencji (bezpartyjnej).


24 sierpnia 2014

No jeszcze trzeba pamiętać o Tomku Jaskóle, człowieku niezmiernie pracowitym i bardzo aktywnym chociażby w internecie. Chyba żaden kandydat nie ma takiej promocji na portalach społecznościowych jak On. Powiem, tak: Tomek będzie miał dobry wynik w tych wyborach!


23 sierpnia 2014

Zgadzam się z kchrzanka@gmail.com Maranda jest jedynym kandydatem który weźmie pełną odpowiedzialność za swoje działania!! Jest jedynym kandydatem który zostanie prezydentem Naszego Miasta, bo jest najlepszy!!! Natomiast Maranda zostanie prezydentem czy Ci się podoba czy nie. Pozdrawiam


23 sierpnia 2014

a to czy Maranda zostanie prezydentem czy nie czas pokaże. Byłabym ostrożna z takimi twardymi sądami. Mam nadzieje że społeczeństwo zmądrzeje i powie stanowcze "nie" tej partyjnej hołocie


22 sierpnia 2014

Pytasz, odpowiadam: nie wiem. Wszak rozróżniam "mądrość" od "inteligencji" - "człowiek inteligentny wyjdzie z sytuacji, w której mądry nigdy się nie znajdzie". Secundo, nie mam żadnych przesłanek by twierdzić, że kandydat PO jest kobietą. Tertio - gdyby był nie nazbyt piękną kobietą i mądrą miałby w obecnych okolicznościach, IMAO, istotną szansę.


22 sierpnia 2014

Za wygraną Matyjaszczyka odpowiada Wrona ! Czy teraz tę pałeczkę chce po Wronie przejąć Maranda ? Maranda nie będzie prezydentem, czy się to jemu podoba , czy nie, - ale bierze pełną odpowiedzialność za skutek swojego działania na wiele lat !!!


22 sierpnia 2014

frantic czyli kandydat PO najmądrzejszy?


21 sierpnia 2014

Miała być zabawa a wyszło średnio. Brakuje pytań penetrujących głębiej samoświadomość i preferencje wyborcze częstochowianek. Na przykład:---------- Który z przedstawionych tu osobników jest członkiem doskonałym swej partii?------------ Któremu z przedstawionych tu osobników oddałaby się pani w ciemno niczym miasto nocy?---------- Który z przedstawionych tu osobników nie nadaje się do niczego?---------- I na koniec zagadka: Dlaczego mężczyzna nie może być zarazem piękny i inteligentny?............. Bo byłby kobietą.


21 sierpnia 2014

instynkt kobiet to fakt - więc Maranda da radę...


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama