7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

06 sierpnia 2014

Kto przejedzie więcej?

Kto przejedzie więcej?

7 dni
Nietypowa rywalizacja rowerzystów odbywa się w gminie Poczesna. Chodzi w niej o to, żeby do 15 września przejechać w sumie jak najwięcej kilometrów i zarejestrować swoje osiągnięcia za pomocą aplikacji Endomondo. Oprogramowanie to pozwala telefonom komórkowym z funkcją nawigacji zaznaczać na mapie przebyte trasy, zliczać ich długości i tworzyć inne statystyki. Dzięki Endomondo możliwe bedzie porównanie wyników rowerzystów i wyłonienie zwycięzcy.

Rywalizacja o Puchar Stowarzyszenia w Gminie Poczesna odbywa się w dwóch kategoriach, dla kobiet i dla mężczyzn.

– Zastanawialiśmy się jak zachęcić mieszkańców Gminy Poczesna do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zorganizowaliśmy zatem zabawę, która nie jest jednorazowym wydarzeniem, a angażuje mieszkańców przez dłuższy czas. Wybraliśmy współzawodnictwo na rowerach. Prawie każdy ma rower. Prawie każdy tym rowerem może jeździć. Liczymy, że nasz pomysł znajdzie uznanie wśród mieszkańców i już we wrześniu będziemy wręczać pierwsze puchary dla zawodników – mówi Robert Chądzyński, prezes Stowarzyszenia w Gminie Poczesna.

Wyniki oraz informacje o uroczystości wręczenia pucharów zostaną podane na stronie internetowej organizatora www.wgminiepoczesna.pl


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama