7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

23 sierpnia 2010

Pod patronatem „7 dni”

7 dni
Blachownia
550 biegaczy pobiegnie na Przełajowej Ósemce
29 sierpnia (niedziela) malowniczą trasą wokół zalewu w Blachowni pobiegnie 550 biegaczy Przełajowej Ósemki. W tym roku równocześnie odbędą się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Nordic Walking, które będą drugą oficjalną imprezą tego typu w regionie. 

 

Ośmiokilometrowy dystans jest specjalnie przygotowywany i znakowany. Na zwycięzców czekają medale i nagrody. Ogromne zainteresowanie biegiem sprawiło, że organizatorzy już 11 sierpnia zmuszeni byli zamknąć listy startowe. W tym roku bowiem wyznaczono limit- 550 biegaczy. Kilka dni temu zamknięto również listę uczestników marszu (limit - 250 osób).
 - Wspaniale było obserwować ciągle zapełniającą się listę startową, tym bardziej, że niespełna trzy lata temu na pierwszej imprezie w Blachowni było tylko 38 biegaczy. W dniu dzisiejszym Przełajowa Ósemka cieszy się wspaniałą opinią i ogromną popularnością w świecie biegowym – mówi Aneta Stawicka, dyrektor organizacyjny biegu.
Historia biegów przełajowych w Blachowni sięga 2006 roku, kiedy to ówczesny i obecny dyrektor biegów Jacek Chudy postawił sobie za cel wypromowanie miasteczka jako miejsca imprez sportowo-rekreacyjnych o ogólnopolskim zasięgu. Pierwszym tego typu wydarzeniem był Bieg Sylwestrowy, który Chudy zorganizował przy wsparciu Katolickiego Klubu Turystyki Aktywnej, MGOK w Blachowni, a także władz gminy, na czele z burmistrzem Zdzisławem Nowakiem. W 2007 roku odbyły się 4 imprezy biegowe pod wspólnym hasłem Grand Prix Blachowni w Biegach Przełajowych, a 2008 dwie, pod nazwą Przełajowej Siódemki. Wydarzenie stawało się coraz bardziej rozpoznawalne i za każdym rokiem lepsze. W tym samym roku biegi uhonorowano wyróżnieniem w Poznaniu przez grupę MaratonyPolskie.PL TEAM, a burmistrz Nowak uzyskał tytuł Mecenasa Biegów. Dzieło burmistrza (przegrał walkę z chorobą nowotworową) kontynuuje burmistrz Anetta Ujma, która objęła honorowy patronat nad Przełajową Ósemką im. Zdzisława Nowaka.  
Uroczyste otwarcie zawodów przez burmistrz i gości honorowych odbędzie się około 11.35. O godzinie 12.00 biegacze i uczestnicy Nordic Walking wyruszą w ośmiokilometrową trasę. Start i meta na stadionie OSiR Blachownia. W czasie oczekiwania na zwycięzców organizatorzy zapewniają liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci, takie jak zjeżdżalnia-dmuchaniec, degustacja pizzy, prezentacja samochodów wyścigowych itp. - Cieszymy się ogromnie, że impreza zyskała taką ogromną popularność. Wszystkich serdecznie zapraszamy do kibicowania, emocje zapewnione - mówi Aneta Stawicka.


Joanna Świącik

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama