7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

14 lipca 2014

Gminy tupnęły

7 dni
Samorządowcy byli w warszawie i przedstawili ministrowi stanowisko 17 gmin, które uważają, że przebudowa 70-kilometrowego odcinka DK-1 nie uwzględnia ruchu lokalnego miejscowości odciętych autostradą. Krytykują również fakt, iż przejazd ma być płatny, co narusza gwarancję praw nabytych zapisaną w art. 2. Konstytucji.

Samorządy domagają się m. in. budowy wielopoziomowych, bezkolizyjnych skrzyżowań, zwiększenia ilości węzłów łączących drogę z gminami, czy budowy dróg serwisowych ułatwiających ruch lokalny, który do tej pory zapewniała DK-1.
W ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju samorządowcy..spotkali się z sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, pełnomocnikiem rządu ds. zarządzania infrastrukturą drogową Zbigniewem Rynasiewiczem oraz z zastępcą dyrektora Departamentu Dróg i Autostrad w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Rafałem Nowakiem. W rozmowach uczestniczyła także Katarzyna Wiktorowicz – dyrektor Departamentu Przygotowania Inwestycji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.
red.Komentarze (2)

15 lipca 2014

wypili wódkę i pracę rodzinie załatwili ;-)


14 lipca 2014

Spotkali się i co...? Pogadali o du.pie Maryny.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama