7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

11 lipca 2014

Strażacy ciężko zapracowali na sukces

Strażacy ciężko zapracowali na sukces
7 dni
Po raz pierwszy w historii Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie absolwent zdobył średnią 5.0! Młodszy aspirant Rafał Eichner był najlepszy spośród 86 absolwentów Dziennego Studium Aspirantów. Jego znakomite wyniki nagrodził komendant szkoły, a także prezydent Częstochowy. Technikami Pożarnictwa zostało natomiast 131 absolwentów Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego. Promocja kadetów XVI turnusu Dziennego Studium Aspirantów oraz  absolwentów Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w Zawodzie Technik Pożarnictwa miała miejsce 11 lipca.
Przez dwa lata nauki absolwenci zdobywali wiedzę teoretyczną, ale i praktyczne profesjonalne przygotowanie.
– Nie tylko jeździli na typowe akcje jako obsada szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie nabrali wprawy w obsłudze nowoczesnego sprzętu ratowniczego, ale także ciężko pracowali przy usuwaniu skutków powodzi w woj.  świętokrzyskim, naprawiali szkody wyrządzone przez huragany, czy brali udział w poszukiwaniach osób zaginionych w lasach. Oni także pomagali zabezpieczać miejsce katastrofy samolotu w Topolowie. Każdy strażak zdobył również uprawnienia ratownika medycznego – wylicza mł. bryg. Dariusz Andryszkiewicz, rzecznik prasowy CS PSP.
Teraz absolwenci trafią do swoich jednostek i tam będą zdobywać specjalistyczne kwalifikacje w ratownictwie chemicznym, wysokościowym, czy nurkowym.
– Ci młodzi ludzie już zdążyli zyskać nie tylko ogromne doświadczenie zawodowe, ale swoim  zaangażowaniem i profesjonalizmem zaskarbili sobie wdzięczność wielu ludzi zagrożonych i poszkodowanych, Za to zostali dodatkowo wyróżnieni przez Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Komendanta Głównego PSP – podkreśla rzecznik.
Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada w której oprócz kompanii szkolnej i kompanii promowanych, wzięła udział po raz kolejny orkiestra dęta  OSP z Mykanowa.

red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama