7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

11 lipca 2014

Co dalej z hutnikami?

7 dni

W ramach programu dobrowolnych odejść już prawie 3 mln zł przeznaczono na aktywizację odchodzących pracowników ISD Huty Częstochowa i przedsiębiorstw, które z hutą współpracowały. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Udało się je pozyskać dzięki pomocy Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Prawie 300 osób skorzystało z programu „Pomoc dla hutników”, a 426 osób, spośród 910 byłych pracowników zakładu zarejestrowanych jako osoby bezrobotne, nabyło prawa do świadczeń przedemerytalnych.

Zarząd huty planuje dalszą, lecz mniejszą niż w ubiegłym roku, redukcję zatrudnienia w ramach programu dobrowolnych odejść i rozważa podjęcie współpracy z firmą konsultingową, która miałaby za zadanie wsparcie odchodzących pracowników w poszukiwaniu nowej pracy, która spełni ich oczekiwania płacowe. Obecnie byli pracownicy mogą skorzystać ze szkoleń, staży oraz prac subsydiowanych w ramach nowej edycji projektu realizowanego przez częstochowski PUP.

Sytuacja na rynku stali jest obecnie trudna. Huta kieruje więc wyroby między innymi na rynek niemiecki i rosyjski. Ponieważ to tu powstały części konstrukcji warszawskich mostów nad Wisłą oraz elementy Stadionu Narodowego, huta szanse na rozwój dostrzega w produkcji takich właśnie dużych obiektów inżynieryjnych. Nowe budowy ruszą bowiem wraz z napływem unijnych dotacji w nowym okresie programowania.

 


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama