7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

02 lipca 2014

LIST OD CZYTELNIKA: List mieszkańców do prezydenta Matyjaszczyka

7 dni
"Jako właścicielka lokalu przy ul. Nowowiejskiego 2 stanowczo nie zgadzam się na proponowane przez spółkę Promenada Dewelopment warunki zabudowy posesji przy al. NMP 49 zawarte we wniosku z dn. 17.04.2014r.
Wyrażam tu opinię zarówno swoją jak i zdecydowanej większości mieszkańców.

Powstały projekt nie był w żaden sposób z nami konsultowany i nie wzięto pod uwagę naszych interesów. Obiekt tej wielkości i takiego przeznaczenia na trwałe zmieni nasze życie i charkter całej okolicy.
Nie zamierzamy dopuścić do powstania tej inwestycji. Wykorzystamy wszystkie możliwe środki odwoławcze na każdym etapie powstawania inwestycji łącznie z protestami społecznymi oraz interwencją mediów.

Uzasadnienie:
Budowa obiektu tej wielkości i wysokości bezpośrednio przy całej zachodniej ścianie naszego bloku pozbawi nas w znacznym stopniu dostępu do światła słonecznego i naturalnej cyrkulacji powietrza. Będzie miało ujemny wpływ na nasze zdrowie oraz spowoduje wyższe rachunki za energię i ogrzewanie. Dla wielu z nas okna od strony planowanej inwestycji są jedynymi oknami w mieszkaniu. W bloku mieszkają seniorzy, często nie wychodzący z domu, dla których jedynym widokiem będzie ściana, brak słońca i stojące powietrze.
Masy klientów, pracowników i dostawców obiektu tej skali rozmieszczonego na tak ciasnej przestrzeni spowodują nieustanny, uciążliwy dla nas hałas. Planowany na ostatnim piętrze otwary taras z punktami gastronomicznymi bezpośrednio przy naszych oknach spowoduje kolejne niedogodności.
Główne wejście do obiektu od ul. Nowowiejskiego będzie przechodziło bezpośrednio pod naszymi oknami od strony pólnocnej.
Zostaniemy pozbawieni części zieleni, a zwiększony ruch samochodowy wygeneruje dodatkowe spaliny i hałas.
Stracimy również część służebną i wybudowane naszym kosztem miejsca parkingowe.
Gdzie ustawiony zostanie śmietnik – czy tuż pod naszymi oknami?
Jaki będzie dojazd do bloku od strony zachodniej np. straży pożarnej?

Inwestor przewiduje likwidację publicznych miejsc parkingowych przy ul. Szymanowskiego na wysokości działki oraz możliwość wykorzystania publicznych miejsc parkingowych w promieniu 0,5 km. Trudno więc będzie znaleźć miejsce nawet na płatnym parkingu przy ul. Szymanowskiego.
Wszystko to w znacznym stopniu obniży wartość naszych mieszkań, Będziemy zmuszeni zwrócić się do Sądu Cywilnego o odszkodowania.

Dodatkowo budowa tak wielkiego obiektu, to ciężki sprzęt, maszyny, hałąs i drgania. Nasz blok ma 50 lat, mogą powstać uszkodzenia. Prawo budowlane stwierdza, że powinna być przeprowadzona ekspertyza techniczna stanu obiektu isniejącego, a nasz dom ma słąbą konstrukcję.
Inwestycja handlowo usługowa tych gabarytów zupełnie nie odpowiada dotychczas spokojnemu i po części zabytkowemu charakterowi okolicy. Wizrzymy, że nie dojdzie do wydania zgody na niekorzyść mieszkańców i nasze skargi będą uwzględnione.

Mieszkańcy bloku przy ul. Nowowiejskiego 2".

red.

Komentarze (5)

04 lipca 2014

mniejszy gdyż głębocki będzie wiceprezydentem. Tu nie jak w SLD że jarek jest większy od krzysia


03 lipca 2014

ch...d....i kamieni kupa:)


03 lipca 2014

Widzieliście już bilbordy Warzocha i Głębocki dla Częstochowy? Zastanawiam się czemu na nich Konrad jest mniejszy od Artura ;)


03 lipca 2014

A i tak was wszystkich mają w dupie i swoje zrobią. Tam tylko kamienie i butelki z benzyną dadzą rade.


03 lipca 2014

piszcie ludzie a Krzysiu 4 litery sobie takimi papierkami podciera...kasa,kasa,kasa a nie pyskować preziowi...hahahhahhaha...


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama