7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

28 czerwca 2014

Czy to koniec koalicji SLD, PO i PiS w Częstochowie?

7 dni
Członkowie Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego (miejskiej spółki) Paweł Szczeszek (PiS) i Jerzy Żurek (PO) zostali (w piątek) odwołani ze swoich stanowisk zastępców prezesa spółki. Stanowisko uratował natomiast „główny” prezes – Marcin Kozak (SLD).

To pierwsza tego typu akcja SLD na tak dużą skalę. Jednego dnia odwołano dwóch spośród trzech członków Zarządu miejskiej spółki. Zdaniem opozycji jest to rewanż lewicy za brak absolutorium, którego prezydent Krzysztof Matyjaszczyk nie otrzymał podczas ostatniej (czwartkowej) sesji Rady Miasta.
Przypomnijmy. Trzykrotnie radni zatwierdzali prezydentowi Matyjaszczykowi jego realizację budżetu za lata ubiegłe. Dwa razy otrzymał absolutorium, a w tym roku (za rok 2013) – nie. Podczas czwartkowej sesji „za” głosowało tylko 11 radnych SLD, 15 głosów „przeciw” oddali radni PO, PiS i „Mieszkańcy Częstochowy”, dwóch radnych (Lech Małagowski i Marcin Biernat) „wstrzymało się” od głosu.

Prawica uważa, że decyzja SLD o odwołaniu wiceprezesów ARR-u ma wyłącznie podłoże polityczne, gdyż nie chodzi o merytoryczne zarzuty wobec któregokolwiek z zastępców - zwolniono z pracy dwóch naraz. To z kolei – zdaniem opozycji - oznacza otwartą walkę polityczną.
Konsekwencje będą jednak o wiele bardziej daleko idące. SLD dał jasny sygnał, że koniec z układnością i współpracą. Dotychczasowi sojusznicy z PO i PiS stają się od teraz rywalami SLD w wyścigu o władzę w mieście na najbliższe 4 lata.

Wychodzi na to, że Sojusz naruszył „sojusz”?


Renata R. Kluczna

Komentarze (13)

02 lipca 2014

adambekus@wp.pl *** to nie ma najmniejszego znaczenia - kompetencje - a co to takiego? - pyta Matyjaszczyk. Liczy się dostęp do koryta dla "swoich" i ślepe posłuszeństwo "przygarniętych", a tak zwany zwyczajny człowiek to ślepa, tępa masa, z którą podgrywa Matyjaszczyk i jego liczna "służba" propagandowa opłacana z pieniędzy podatnika, który jak widać lubi być oszukiwany czyli robiony w wała...


01 lipca 2014

ciekawe kto ma większe kompetencje - wywaleni panowie czy żona prezia, która objęła niedawno wice w spółdzielni śródmiejskiej??:)


30 czerwca 2014

Mam nadzieję że Maranda i spółka wezmą sę do konkretnej pracy i po wygranych wyborach rozgonią to całe towarzycho od prawa do lewa. Panie Maranda, czas zakasać rękawy i zaczynać pracę przedwyborczą!!! ;)


30 czerwca 2014

lunaczwa@wp.pl*** dziękuję za wyrazy sympatii, to zawsze miłe spotkać się ze współmyślnością w sprawach naszego lokalnego "high society".@@@ Konto mam, ale nie na fb...@@@ Ale generalnie lubię posiedzieć na "fejsie" i vice versa.@@@ Zdrówka życzę...


30 czerwca 2014

frantic.freelancer@gmail.com - jestes moim idolem :), masz konto na fb? bo tutaj nie da sie ;polubić :D


30 czerwca 2014

Panowie i Panie informuję że w 'szambie' jest już miejsce dla 'polityków' lsd.


30 czerwca 2014

to chyba nie Sojusz zerwał "sojusz"...


30 czerwca 2014

Tym samym Matyjaszczyk potwierdził, że nie liczyły i nie liczą się żadne kompetencje przy obsadzaniu intratnych stanowisk w spółkach komunalnych i na stanowiskach kierowniczych w urzędzie miasta. Matyjaszczyk stworzył sitwę kolesi, podległych popychadeł, z którymi można zrobić wszystko zależnie od rozwoju sytuacji. Matyjaszczyk zaniżył do dna standardy służby urzędniczej i przynosi wstyd częstochowskiemu samorządowi. A Szczeszki, Żurki... mają za swoje, taki żywot pionków w grze partyjnych "bosów". Bezwstydna gra pozorów i oszukańcze praktyki. I ci próżni "przedsiębiorcy" na śniadaniach w "agencji" u Kozaka.


29 czerwca 2014

niech odwołują,sami będą odwołani na wieki!Amen.


29 czerwca 2014

o mamy wolne etaty dla troglodytów z jedynej słusznej partii


29 czerwca 2014

Okazuje się, że nie dosyć, że niekompetentne i prostackie towarzycho z SLD spod znaku Marszałka, Balta i Matyjaszczyka, to jeszcze mściwe. Typowe dla młociarstwa i buractwa wszelakiego.@@@ Teraz widać wyraźnie jak tandetna to była koalicja miejska SLD-PIS-PO, teraz widać jak oszukańcze to były praktyki w ostatnich blisko czterech latach niby-samorządu częstochowskiego. Nie liczył się żaden interes mieszkańców, żaden interes publiczny, liczyła się, i nadal liczy, wyłącznie ordynarna prywata partyjniackich układów.@@@ Każdy trzeźwo myślący − samodzielnie i krytycznie – skreśla takich „samorządowców”. Trzeba wypalić gorącym żelazem ten syf i nie pozwolić na zarazę miejskiego samorządu kolejnym kure.wstwem…


29 czerwca 2014

Biedny Paweł Szczeszek :(


29 czerwca 2014

SLD tonie nareszczcie...podrygi umarlaka :)


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama