7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

25 czerwca 2014

Oburzeni radni piszą list otwarty do prezydenta Matyjaszczyka

7 dni
"Wyrażamy głębokie zdziwienie Pańską postawą w stosunku do propozycji nadania jednemu miejsc w Częstochowie imienia „4 czerwca 1989 roku”. Wobec wielu podobnych inicjatyw zrealizowanych już w całym kraju,  upamiętniających pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne po II wojnie światowej, Pańska obojętność wydaje się nam niestosowna.

Mamy prawo tak twierdzić, ponieważ do dzisiaj nie wpłynął do Rady Miasta projekt uchwały w tej sprawie. Mało tego, jako autorzy tej inicjatywy nie zostaliśmy przez Pana poinformowani o przyczynach takiego stanu rzeczy, co jest nie do przyjęcia nie tylko w kontekście formalno-prawnym, ale także w kategoriach szeroko rozumianej współpracy z radnymi, którą zawsze Pan deklarował.

Chcemy przypomnieć fragment Pańskiej wypowiedzi zamieszczoną w dodatku specjalnym tygodnika regionalnego 7 dni nr 22(524) 04.06.-11.06. 2014r., cyt.: „Święto Wolności – jak najprawdopodobniej dla większości Polaków i częstochowian – jest dla mnie dniem wyjątkowym.”
i dalej: „4 czerwca 1989 roku zapoczątkował proces, którego efektem były wolne wybory, wolny rynek, powstanie samorządu lokalnego, podróżowanie po Europie bez paszportu, wolność prasy, słowa.”

Panie Prezydencie, czy ważny jest ten dzień i zasługuje na upamiętnienie, czy też nie jest wart upamiętnienia?

Pańska postawa jest dla nas niezrozumiała, tym bardziej że pozytywną opinię w tej sprawie wydał Zespół ds. Nazewnictwa Obiektów Miejskich. Na posiedzeniu w dniu 4 marca 2014 roku zaopiniował pozytywnie propozycję nadania nazwy rondu zlokalizowanemu w Dzielnicy Północ (u zbiegu ulic: Pileckiego, Narcyzowej oraz św. Brata Alberta). Zespół zdecydował również o opracowaniu projektu uchwały w przedłożonej sprawie, który zostanie przekazany do rozpatrzenia przez Kolegium Prezydenta Miasta Częstochowy.

Apelujemy do Pana o natychmiastowe przedłożenie Radzie Miasta Częstochowy projektu uchwały o nadaniu rondu u zbiegu ul. Pileckiego, ul. Narcyzowej oraz ul. św. Brata Alberta imienia „4 czerwca 1989 roku”. Przychylenie się do naszej prośby będzie symbolicznym upamiętnieniem pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych po II wojnie światowej. W tym roku przypadła 25. rocznica tego wydarzenia. Wydarzenia, które odmieniło oblicze Polski i miało decydujący wpływ na historię Europy. Dzięki zaangażowaniu tysięcy ludzi Polska odzyskała wolność, powołano pierwszy niekomunistyczny rząd, odrodził się prawdziwy samorząd – odmienił się los naszej Ojczyzny i życie indywidualne Polaków. Upamiętnienie wydarzeń 4 czerwca to także przypomnienie, że Polacy potrafią się porozumieć i działać razem.

Mamy nadzieję, że Pan Prezydent nie zlekceważy naszej prośby, co będzie wyraźnym sygnałem, że nie jest Panu obojętna pamięć historyczna o  najważniejszych wydarzeniach w dziejach Polski.

Gdyby tak się nie stało będziemy zmuszeni przygotować i przedłożyć Radzie Miasta Częstochowy własny projekt uchwały.

Radni Miasta Częstochowy
Jerzy Zając
Marcin Maranda".


red.

Komentarze (9)

29 czerwca 2014

Przedstaw się chłopie - zanim pierniesz na forum - Matyjaszczyk z Baltem nie nauczyli cię tego obyczaju? Matyjaszczyk z Marszałkiem, Soborakiem i Baltem to wrzód na du.pie częstochowskiego samorządu, to stracony czas i przekleństwo miasta - totalne prostactwo, lenistwo i brak kompetencji. Wyludnianie miasta trwa, niskie nakłady na inwestycje, wysokie bezrobocie, natrętna propaganda dla umysłowo ograniczonych i tandetne "eventy" dla nikogo za publiczne pieniądze. Matyjaszczyk z Marszałkiem... masakra.


28 czerwca 2014

Niezależny, o czym ty mówisz?!? Za czasów Wrony kompletnie nic się nie działo w tym mieście (pomijając okolice JG i stawianie koszmarnych pomników). Drogi dziurawe, bród, smród, a o 19 miasto zamierało. Nie działo się kompletnie nic - żadnych koncertów, eventów. Aleje były w stanie opłakanym! Matyjaszczyk zapewne do ideału ma baaardzo daleko, ale Wrona przy nim to już totalna porażka..


27 czerwca 2014

Z perspektywy ostatnich 3 lat, uważam z pewną stanowczością że Wrona był chyba najlepszym prezydentem tego miasta (choć do ideału według mnie brakowało mu bardzo wiele)


26 czerwca 2014

Krzysztof (Wszystko Będzie Załatwione) Matyjaszczyk, jak zwykle już po 5 min zapomniał co obiecał i ma to głęboko w .......... poważaniu. To najsłabszy Prezydent tego Miasta w historii.


26 czerwca 2014

Cieszy to, że Maranda z Zającem "spółkuje", - to na wybory bardzo źle dla nich rokuje !


26 czerwca 2014

filozofka prezeska wam to mówi


26 czerwca 2014

To do roboty Panie Radni ;... będziemy zmuszeni przygotować i przedłożyć Radzie Miasta Częstochowy własny projekt uchwały.... to groźba czy obietnica ? Tak czy innaczej śmiesznie brzmi !


25 czerwca 2014

Temat zastępczy! Panie Radny Zając i Pan Bibliotekarzu z Konopisk weźcie się za coś poważniejszego niż nazwy ulic!


25 czerwca 2014

Ech,wybory, wybory ... Dajcie sobie spokój. Pan Jerzy ....???? Niesamowite.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama