7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

13 czerwca 2014

Obywatel chce wiedzieć, "7 dni" też!

7 dni
Redakcja Tygodnika 7 dni w ubiegłym tygodniu miała zaszczyt witać niecodziennych gości. Do Częstochowy zjechali przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Głównym celem spotkania było określenie zakresu współpracy pomiędzy naszą redakcją a Fundacją.

Podczas kilkugodzinnej rozmowy, której wiodącym tematem był dostęp dziennikarzy prasy lokalnej do informacji publicznych, przedstawiliśmy obraz współpracy z instytucjami miejskimi, a raczej braku tej współpracy na naszym przykładzie.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka, od momentu utworzenia w 1989 roku przez członków Komitetu Helsińskiego w Polsce, wspomaga obywateli borykajacych się z prawnymi trudnościami. Misją Fundacji jest rozwijanie kultury wolności i praw człowieka. Niezbywalnym natomiast elementem wolności jest dostęp obywatela do informacji o działaniach instytucji państwowych i samorządowych. Niestety, jako dziennikarze, spotykamy się w swojej pracy z nagminym lekceważeniem prawa (w tym przypadku prawa prasowego), unikaniem udzielania odpowiedzi na nasze pytania, notorycznym graniem na zwłokę, czy choćby lekceważeniem naszych Czytelników przez udzielanie odpowiedzi wymijających.

Nasi nowi sojusznicy w postaci prawników z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka pomogą nam w wydobywaniu interesujących mieszkańców miasta i regionu informacji od wykazujących się największą arogancją urzędników.


Renata R. Kluczna

Komentarze (1)

14 czerwca 2014

arogancja sie kończy,statek SLD idzie na dno i nigdy już nie wyplynie,zmurszeje i zamieni się w pyl...na pohybel czerwonym!


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama