7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

23 kwietnia 2014

KRONIKA POLICYJNA (15 - 2014)

7 dni
Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć łapówkę
Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który, aby uniknąć odpowiedzialności, próbował ich przekupić. Mający w organizmie prawie 2 promile alkoholu 24 - latek odpowie teraz nie tylko za kierowanie samochodem „na podwójnym gazie”. Za usiłowanie skorumpowania mundurowych grozi mu aż 10 lat więzienia.

Wielkanocne spotkanie w KMP
W częstochowskiej komendzie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W spotkaniu tym uczestniczyli policjanci, pracownicy cywilni, emeryci policyjni oraz zaproszeni goście. Życzenia spokojnych Świąt złożył policjantom i pracownikom między innymi, obecny na uroczystości Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk oraz Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo.

Śmiertelny wypadek na torach
W Częstochowie na torach kolejowych, kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania ulic Wały Dwernickiego i gen. Fieldorfa Nila, doszło do śmiertelnego potrącenia przez pociąg towarowy 65 letniego mieszkańca Częstochowy.

Policjant usłyszał zarzuty
W kwietniu br. do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie został doprowadzony funkcjonariusz prewencji z Komendy Miejskiej Policji. Prokurator prowadzący dochodzenie przeciwko funkcjonariuszowi przedstawił mu dwa zarzuty. Pierwszy zarzut dotyczy spowodowania wypadku drogowego w ruchu lądowym, natomiast drugi z zarzutów, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Nielegalny tytoń
Komisariat Policji II przeprowadził kolejną wspólną akcję z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Urzędu Celnego w Częstochowie. Efektem tego, było ujawnienie prawie 18,5 kilograma nielegalnie posiadanego tytoniu w dwóch częstochowskich mieszkaniach. W sumie ilość ujawnionego tytoniu, bez jakichkolwiek znaków akcyzy, oceniono na kwotę prawie 10 tysięcy złotych. Wartość i ilość zabezpieczonego tytoniu ze wstępnych wyliczeń naraziła na uszczuplenie Skarb Państwa o podatek akcyzowy w wysokości ponad  12.900,00 złotych.

Pielgrzymka motocyklowa na Jasną Górę

W ubiegłą niedzielę uroczystym przejazdem ulicami Częstochowy rozpoczęło się XI spotkanie motocyklistów. W pielgrzymce uczestniczyło, według szacunkowych danych, kilkanaście tysięcy motocyklistów. Jak co roku, miłośnicy jednośladów przyjechali na Jasną Górę, aby  modlić się przed rozpoczęciem sezonu motocyklowego. Pielgrzymka motocyklowa, oprócz bezpośrednich jej uczestników, zgromadziła tysiące ciekawskich, którzy przybyli zobaczyć ten niecodzienny widok. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali mundurowi z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego.

Działania "Prędkość"
Mundurowi z częstochowskiej drogówki prowadzili akcję na drogach województwa śląskiego pod nazwą "prędkość". Działania były ukierunkowane na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na dostosowywanie się kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości. Przekraczanie prędkości, a zwłaszcza jej niedostosowywanie do ograniczeń i warunków, jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama