7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

14 kwietnia 2014

Petycja mieszkańców ul. Tkackiej

7 dni
„Do zastępcy prezydenta Mirosława Soboraka
W związku z nasilającym się ruchem samochodów na ulicy Tkackiej, chcielibyśmy przedstawić swoje argumenty i propozycję na budowę łącznika ulic Tkacka z Legionów.

Ruch na ulicy Tkackiej od wielu lat się nasila, a w godzinach pracy Urzędu Skarbowego, Biura Terenowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Przychodni Rejonowej, praktycznie paraliżuje całą ulicę Tkacką, Tomasza Edisona i Dymitra Mendelejewa. Codziennie przejeżdża przez tę ulice kilkaset samochodów, które niszczą i tak już znajdującą się w kiepskim nawierzchnię. Bardzo mała ilość miejsc parkingowych pod instytucjami Państwowymi powoduje, że petenci urzędów i przychodni zostawiają swoje pojazdy na trawnikach, bramach posesji sąsiadujących, chodnikach itp. utrudniając w ten sposób życie mieszkańcom okolicznych domów. Sytuacja ta jest również zagrożeniem dla pieszych, zwłaszcza dzieci, ponieważ połowa ulicy Tkackiej nie posiada chodnika.
Częste wizyty Straży Miejskiej w żaden sposób nie poprawiają sytuacji, która z roku na rok się pogarsza.
Nasza propozycja rozwiązania tego problemu jest bardzo prosta i wiąże się z niewysokim kosztem budowy łącznika ulic Tkacka-Legionów. Łącznik ten w bardzo dużym stopniu odciążył by ruch na ulicy, a wykorzystanie miejsca wzdłuż ogrodzenia Urzędu Skarbowego pozwoliłoby pozyskać kilka cennych miejsc parkingowych.
Mieszkańcy ulicy Tkackiej.”


red.

Komentarze (3)

16 kwietnia 2014

Może któryś z urzędników w końcu pomyśli o mieszkańcach,my nie prosiliśmy się o usytuowanie tylu Urzędów w jednym miejscu w dzielnicy mieszkalnej.Może nadszedł czas na zrobienie czegoś z korzyścią dla wszystkich. Wszystkie te warianty godne są pochwały, bo jak nie kto jak sami zainteresowani znowu musieli pomyśleć za urzędników, którzy wyrazili zgodę na tyle urzędów w jednym miejscu a nie pomyśleli o ruchu samochodów i pieszych.Czas na ruch ze strony władz !!!!!!


15 kwietnia 2014

W końcu ktoś się zainteresował problemami mieszkańców przy urzędach państwowych.Myślę że pomysł dobry, samochody wjeżdżające do tych instytucji przynajmniej w 70%opuszczały by ten teren nie cofając się na dzielnicę innym rozwiązaniem moim zdaniem to wprowadzenie jednego kierunku na Tkackiej i wyjazd z niej jak proponowany.Co do parkingów w tym miejscu to zamiast zniszczonych trawników przed Urzędem lepiej prezentował by się parking z korzyścią dla wszystkich.


14 kwietnia 2014

Co za idiotyzm. Im więcej miejsc parkingowych i łączników z głównymi ulicami tym więcej samochodów, czyli smrodu i hałasu oraz zniszczonych ulic i chodników. Proponuję zażądać ustanowienia tam "strefy zamieszkania" w której zgodnie z prawem: - piesi mają bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdami, -max prędkość pojazdów to 20 km/h, - parkować można tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Następnie, codziennie, notorycznie wzywać straż miejska i policję aż jaśnie państwo kierowcy nauczą się manier i przepisów. A zamiast parkingów samochodowych pod w/w instytucjami proponuję zbudować parkingi dla rowerów. Jak ktoś musi pod same drzwi podjechać, to tylko na dwóch kółkach.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama