7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

14 kwietnia 2014

KRONIKA POLICYJNA (14 - 2014)

7 dni
Ujawniona nielegalna rozlewnia alkoholu

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Częstochowie na podstawie uzyskanych informacji, w jednym z częstochowskich mieszkań ujawnili nielegalną rozlewnię alkoholu.

W toku podjętych czynności śledczych zabezpieczyli alkohol niewiadomego pochodzenia, tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Ilość posiadanego towaru, naraziła na uszczuplenie Skarb Państwa o podatek akcyzowy w wysokości około 4500 złotych. Za posiadanie tych rzeczy, sprawcy grozi wysoka kara grzywny.

Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu częstochowskiej komendy, zatrzymali sprawcę zabójstwa. Do zbrodni doszło w miniony wtorek w jednym z mieszkań przy ulicy Rocha w Częstochowie. Jak ustalono, 52 - letni napastnik, w trakcie kłótni udusił 63 - letniego mężczyznę. Podjęte przez częstochowskich policjantów dalsze czynności śledcze doprowadziły do zatrzymania jeszcze w tym samym dniu sprawcy zabójstwa oraz pięciu innych osób, mogących mieć związek z przestępstwem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego jeden z zatrzymanych, w częstochowskiej prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa. W sobotę doprowadzony do sądu sprawca został tymczasowo aresztowany.

...a także sprawcę pobicia
Policjanci z Komisariatu Policji IV w Częstochowie zatrzymali 40 - letniego mężczyznę, sprawcę brutalnego pobicia, do którego doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Kątnej w Częstochowie. W wyniku tego zdarzenia 35 - letni mężczyzna - ofiara przestępstwa, z poważnymi obrażeniami głowy oraz lewej ręki został przewieziony na hospitalizację do szpitala. Za dotkliwe pobicie, wobec 40 – letniego częstochowianina, Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za ten czyn, sprawca może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Akcja „NURD”
Na terenie naszego województwa policjanci drogówki prowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Działania policyjne ukierunkowane były na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. 

Nowy komisariat w Kłomnicach
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kłomnicach  przy ulicy Strażackiej 20, został publicznie zaprezentowany projekt aktualnie budowanego Komisariatu Policji w Kłomnicach. Nowy obiekt usytuowany jest w Kłomnicach, przy ulicy Częstochowskiej.  W prezentacji uczestniczyli  przedstawiciele 5 gmin, których teren obsługują policjanci z Kłomnic oraz członkowie kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji z Częstochowie.

Działania "Trzeźwość"
W minioną niedzielę i poniedziałek w godzinach dopołudniowych policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod nazwą "Trzeźwość". Celem działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. W dwa dni mundurowi przeprowadzili 1708 badań stanu trzeźwości, ujawniając 29 kierujących pod wpływem alkoholu.
Działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących będących pod wpływem alkoholu, będą cyklicznie przeprowadzane.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama